Кожен другий українець має проблеми з судинами

Маша Землянська
30 жовтня 2013р. 7:33

Майже 26 мільйонів українців страждають на серцево-судинні захворювання. 12-ом з половиною мільйонам встановлено діагноз «артеріальна гіпертонія». Таку думку висловив президент "Українська Асоціація боротьби з інсультом" Микола Поліщук.

Для боротьби з цією недугою лікаря радять щонайменш контролювати тиск. А відтак як хворих багато, майже рік діє пілотний проект щодо регулювання цін на ліки з гіпертонічною хворобою. Наразі низькі ціни стосуються кількох препаратів: Еналаприл, Лізиноприл, Бісопролол, Метопролол, Небіволол, Амлодипін та Ніфедипін. А також комбінованих - еналаприл (комбінація з гідрохлортіазидом), лізиноприл (комбінація з гідрохлортіазидом), амлодипін (комбінація з лізиноприлом). Усі ці препарати, якщо маєте від лікаря рецепт  – можна вимагати зі знижкою. Дешеві ліки для гіпертоніків - ідея Міністерства охорони здоров'я. За його даними, тільки у 2011 до лікарень та поліклінік на підвищений тиск поскаржилося майже 750 тисяч киян. Дізнатися більше можна у робочі дні з 10:00 до 17:00 по номеру 234-55-26 або 234-69019.

До речі, за доними управління зі статистики, тільки за серпень від проблем з серцем та судинами померло більш як 1 329 киян. Всього ж з початку року ці недуги забрали життя у 11 909 людей.

 

Теги: ліки , Київ , смерть