Киянам обіцяють стеження 100 тисяч відеокамер

Катерина Білоус
30 жовтня 2013р. 12:25

За мешканцями Києва хочуть слідкувати на вулицях та в метро. Для цього в місцях великого скупчення людей планують встановити відеокамери. Таким чинок міліція буде контролювати громадський порядок. Це пов’язано зі зворушеннями в Бірюлбово – київська влада вирішила перейняти досвід російських колег та встановити на вулицях міста близько 100 тисяч відеокамер.

Скільки коштуватиме встановлення камер, у КМДА поки не кажуть. Приватні фірми у Києві пропонують встановлення однієї зовнішньої камери за 2-4 тисяч гривень. «Це дуже дорогий проект. Камери контролюють рух транспорту і навіть двори в плані громадського порядку та правил благоустрою. Інспектори, наприклад, якщо хтось щось порушив, можуть складати протоколи за фотофіксацією з цих камер. До речі, заворушення в Бірюльово вдалося розкрити і затримати їхніх призвідників саме завдяки цій системі», — розповів Голова КМДА Олександр Попов.

Наразі питання встановлення камер обговорюється на колегії в Київській міськдержадміністрації. До проекту вже готові долучитися київські міліціонери та працівники метрополітену. Вони допоможуть владі своїми камерами.