Шахраї «наварили» 13 млн на довірливих бізнесменах

Катерина Білоус
30 жовтня 2013р. 15:10

Подружжя шахраїв, прикриваючись удаваними зв’язками з відомими політиками та фінансистами, виманило в українських бізнесменів 13 мільйонів гривень. За вдаваних бізнесменів взялася Прокуратура Києва. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Подружжя видавало себе за фахівців з фінансово-кредитної сфери. Шахраї підшукували перспективних бізнесменів та пропонували їм допомогу в отриманні кредитів від західних інвесторів. Ошуканим обіцяли дуже низькі процентні ставки. Також, зловмисниця пропонувала бізнесменам партнерство у масштабних бізнес-проектах. Щоб справити на потенційних жертв потрібне враження, жінка зареєструвала низку фіктивних підприємств, орендувала дорогі офіси та найняла штат працівників. Крім того, шахрайка хизувалась у бізнес-колах своїми начебто зв'язки із політичною та фінансовою елітою України, Євросоюзу та Північної Америки. Її чоловік при цьому виконував функції помічника, а також керівника охорони та деяких структурних підрозділів у створених нею фірмах. Таку шахрайську схему у 2008 році організувала 55-річна бізнесвумен з Тернопільщини, яка у подальшому залучила до злочинної діяльності й свого чоловіка.

За «вигідну» позику та реалізацію «успішного» проекту бізнесмени сплачували шахраям за посередницькі послуги від 50 тисяч доларів до 6 мільйонів гривень. Жодного кредиту люди так і не отримали, а бізнес-проекти, як виявилося, ніколи не існували. Загалом аферистів постраждало 15 підприємців, які втратили майже 13 мільйонів гривень. Зловмисникам загрожує  ув’язненя на строк до 12 років.

 

Теги: прокуратура , шахрай , Київ