МОН: Книжки класиків у школах ми не забороняємо

Максим Опанасенко
31 жовтня 2013р. 10:59

Державна інспекція навчальних закладів проводить перевірки в школах регулярно, шукаючи літературу без грифу Міносвіти, але книжки класиків не чіпає. Про це повідомляє прес-служба Міносвіти.

"Перевірки загальноосвітніх навчальних закладів здійснюються ДІНЗ на постійній основі з метою забезпечення дотримання ними вимог...Дії членів комісій чітко регламентовані" - йдеться в повідомленні.

Разом з цим, у Держінспекції, у відповідь на журналістську критику, заявляють, що пошук і заборона посібників, що не отримали схвалення Міносвіти, не зачіпає класичну літературу: "Як наслідок, авторами зазначених публікацій до так званої «забороненої літератури» безпідставно віднесено художні твори класиків української та світової літератури, що не потребують схвалення будь-якими комісіями, у тому числі й отримання відповідного грифу МОН України".

Місяць тому в соцмережах розгорівся скандал навколо "книжкових перевірок" Міністерства освіти у школах. Активісти від освіти і окремі батьки школярів заявили, що напередодні таких ревізій школам доводиться ховати на горища навіть "Кобзар" Тараса Шевченка, якщо грифу МОН він не має.

Теги: Київ