Лукаш виділила на ведення реєстрів 309 млн грн

Ольга Бондаренко
4 листопада 2013р. 10:10

Міністерство юстиції України уклало угоду з держпідприємством "Інформаційний центр" Мінюсту на ведення державних реєстрів у другому півріччі 2013 року. Вартість угоди склала 309,55 мільйонів гривень. Про це повідомляють "Наші гроші".

У першому півріччі Мінюст виділив на ведення реєстрів 316, 26 мільйонів гривень. "Держінформ’юст" веде 18 реєстрів, у тому числі реєстр прав власності на нерухомість, де реєструються права на об’єкти нерухомості громадян, юридичних осіб. Угоду на фінансування державних реєстрів у другому півріччі укладено лише за два місяці до кінця року.

З 1 жовтня 12 офіційних держреєстрів України - не працювали. Трудовий колектив "Інформаційного центру" написав звернення, у якому йшлося не лише про злам хакерами держреєстрів, але і про викрадення даних. "За нашими даними, інформація з реєстрів вже знаходиться у руках осіб-рейдерів", - повідомляли в заяві. За тиждень до цього новим очільником центру став Леонід Богданов. Вже після цього Мінюст під керівництвом Олени Лукаш акцептував угоду з держпідприємством на ведення реєстрів у другому півріччі 2013 року вартістю 309,55 мільйонів гривень, яку і було підписано 24 жовтня. "Інформаційний центр" за три роки перерахував компаніям "Арт-мастер" і "3-Т" 411 мільйонів гривень у якості авторської винагороди за те, що вони підтримували роботу державних реєстрів, підпорядкованих Інформцентру.