Більше половини українців вірять шкільним тестам

Максим Опанасенко
4 листопада 2013р. 12:46

Довіра українців до зовнішнього незалежного оцінювання, результати котрого є квитком до навчання в університеті, перетнула 50% бар'єр. Такий матеріал підготувало "Дзеркало тижня", спираючись на останнє дослідження Фонду "Демократичні ініціативи". 

Тестуванню в школах зараз довіряє 53,4% опитаних українців. У 2008-му таких було 41,9%, минулоріч - 49,4%.

Не довіряють результатам ЗНО 24,9%. Їхня кількість також суттєво зменшилася в порівнянні з 2008-м, коли недовіру тестам висловили 34,1% опитаних.

рис1

Разом з тим, ті, хто підтримує ЗНО, вказують на ряд недоліків тестування:

рис2

Зовнішнє незалежне оцінювання було започатковано у 2006-му. Воно змінило хабарницьку систему вступних іспитів і за роки існування отримало схвалення від більшості батьків та школярів - в престижні університети без грошей вдалося потрапити тисячам простим абітурієнтам. Три роки тому - 5 січня Уряд звільнив з посади директора Українського оцінювання якості освіти, що розробляє і проводить тестування в школі, Ігоря Лікарчука, який очолював Центр з моменту старту тестів, і призначив колишню заступницю міністра освіти Дмитра Табачника Ірину Зайцеву. З того моменту скарг на тест серед абітурієнтів справді додалося - протягом кількох вступних кампаній в завданнях були помилки, нерівнозначні за складністю тести в паралельних варіантах тощо. Більше того - тести кожного року недофінансовують. Через це з 2011-го не оновлювалися програми тестів і не будуть оновлюватися ще принаймні для тестування-2014. Офіційна причина - на них немає нарікань ні з боку абітурієнтів, ні з боку вчителів. Неофіційна - дефіцит грошей. Напади на ЗНО поновилися на початку 2013-го. Тоді віце-спікер Ради Ігор Калєтнік заявив, що Україна має повернутися до системи вступних іспитів в університетах. Освітні експерти вважають - таким чином Міносвіти намагається привести школярів до ненависті до тестів і просто відмінити їх. Результати опитувань свідчать про протилежну реакцію українців.

 

Теги: Київ