Забудовник Софії програв суд Мінкульту

Ольга Бондаренко
7 листопада 2013р. 7:50

ТОВ "Інвестиційно-будівельна група", котра забудовує буферну зону Софії Київської на Гончара, 17-23, програла суд Міністерству культури. Про це повідомляє активістка-захисниця міста від забудов Ірина Нікіфорова.

Підприємці хотіли відмінити штраф у 170 000 гривень, котрий Мінкульт раніше наклав на них за порушення закону "Про охорону культурної спадщини" - простіше кажучи, за будівництво в буферній зоні історичної пам'ятки.

Землю на Гончара надали ТОВ "Інвестиційно-будівельна група" для будівництва стометрового елітного будинку. У травні 2011-го року Комісія мерії з перевірки законності зведення скандальних будівель у центрі Києва вирішила: необхідно терміново зупинити будівництво стометрового елітного будинку під Софією. Проте 18 лютого 2012-го будівництво відновили не дивлячись на заборони. В квітні 2012-го зупинити скандальну забудову обіцяв Олександр Попов. Втім, особливих дій з його боку захисники землі біля Софії не помітили. Якщо Україна не припинить забудову біля Софії, ЮНЕСКО буде запроваджувати проти нашої країни санкції

Влітку забудовою на Гончара зацікавився навіть син президента Віктор Янукович, заявляючи на своїй сторінці у Facebook, що забудова - незаконна.


Теги: Київ