Поліомієліт із Сирії загрожує Україні

Ольга Бондаренко
9 листопада 2013р. 14:28

Світові експерти в галузі охорони здоров'я попереджають Європу про небезпеку спалаху епідемії поліомієліту, яка насувається на континент з Сирії. Про це пише видання The Independent.

У близькосхідній країні через війну вперше за останні 15 років почалася епідемія запалення мозку, спричинене поліовірусом. Експерти застерігають, що хворобу поширюють за межами своєї країни сирійці, які втекли за кордон від бойових дій. Як передає ТСН, передусім поліомієліт загрожує Лівану, Туреччині, Іраку, Йорданії і Ізраїлю. Однак туристи можуть привезти поліовірус з цих країн і в Європу. В Світовій організації охорони здоров'я застерігають, що, зокрема, загроза нависла над Україною, Австрією і Боснією і Герцеговиною, де більшість населення не робили щеплення від поліовірусу.

Напочатку літа вийшла стаття в провідному в медичному колі журналі The Lancet про те, що Україні загрожує спалах поліомієліту, який вражає нервову систему та загрожує паралічем, та інших смертельно небезпечних захворювань. Поліомієліт передається через забруднену їжу і воду і може швидко поширюватися. Автори статті відзначають, що українці почали масово відмовлятися від вакцинації в 2008 році, коли в Краматорську підліток помер незабаром після щеплення від кору і краснухи, хоч його смерть і не була пов'язана з вакцинацією. До речі, з 1998-го року Україна вважається вільною від поліомієліту.

Теги: Київ