ZN: Міноборони втрачає контроль над обігом зброї

Ольга Бондаренко
9 листопада 2013р. 15:04

Керівництво Міністерства оборони просить держконцерн "Укроборонпром" вплинути на підвідомчі підприємства, що незаконно розпоряджаються бойовою технікою і зброєю, і сприяти поверненню цього військового майна міністерству. Про це свідчить звернення заступника міністра оборони Артуро Франциско Бабенка до керівника "Укроборонпрому" Сергія Громова, текст якого є в розпорядженні ZN.UA.

У листі йдеться лише про деякі епізоди великого списку. Але і цього цілком достатньо, щоб зрозуміти: ситуація у цій сфері ні Міноборони, ні "Укроборонпромом" не контролюється. Зокрема, в листі Бабенко повідомляє, що на Балаклійському ремонтному заводі перебуває майже 20 тисяч одиниць стрілецької зброї, які туди потрапили ще в 2010 році нібито для передпродажної підготовки.  Київський бронетанковий завод також не повернув Міноборони 57 одиниць стрілецької зброї. Як з'ясувалося, ця бойова зброя зараз використовується якимось підрозділом позавідомчої охорони, при цьому відповідної ліцензії та дозвільних документів на володіння і носіння зброї підприємство не має.

Керівництво заводу також не бажає повертати Міноборони п'ять БТР-80, нібито відремонтованих підприємством за обігові кошти.


 

Теги: Київ , Міноборони , зброя