Оприлюднено заяви про голодування в СІЗО – фото

Катерина Білоус
10 листопада 2013р. 16:20

Всеукраїнський комітет «Наступ» оприлюднив заяву під якою, за їх словам, змушують підписуватися в’язнів Лук’янівського СІЗО. В формі документу йдеться, що в’язень згоден добровільно відмовитися від їжі та знає, що це може спричинити погіршення здоров’я.

Зранку на сайті «Наступу» повідомили, що в Лук’янівському СІЗО назріває справжній бунт. "Адміністрація ізолятора вже другий день змушує в’язнів підписувати документи, за якими вони нібито добровільно відмовляються від тюремної їжі. Натомість в’язні підписуються під тим, що харчуватися будуть передачками родичів. Такі документи підписують навіть ті, хто не отримує їжі від рідних. Наразі в’язні двох корпусів СІЗО оголосили голодування на знак протесту проти дій адміністрації. Відмовились від їжі в’язні, засуджені на по життєво та ті, які знаходяться під суворим наглядом", - пишуть на сайті "Наступу".

Прокуратура Києва взялася перевіряти Лук’янівський слідчий ізолятор. «У ході роботи, правоохоронці з’ясували, що всі арештанти отримують їжу відповідно до розпорядку СІЗО, або харчуються домашніми стравами. Будь-яких фактів голодування утриманцями ізолятора ми не виявили», – пишуть на сайті відомства.