У Табачника дали 6 млн на доставку підручників

Максим Опанасенко
11 листопада 2013р. 10:56

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міносвіти підписав угоду з  Державною акціонерною компанією "Українське видавничо-поліграфічне об’єднання" на доставку шкільних підручників по країні. Про це повідомляє "Вісник державних закупівель".

Вартість угоди - 6 027 096 гривень. За ці гроші компанія до 27 грудня повинна підвезти до кожного управління освіти 6 185 227 підручників. 

Бізнес на підручниках один з найприбутковіших в Міносвіти. Останнє створює можливості для того, аби приватні видавництва мали змогу заробити на держзамовленнях. Наприклад, ТОВ "Видавничий дім "Освіта", про котрий "Свідомо" писало вже багато разів. Керує ним Тамара Ткаченко - колишня чиновниця Міністерства освіти. Вона, з 2011-го, отримала від Міністерства освіти і його підрозділів декілька дуже вигідних тендерів на друк освітніх книжок. У березні ж 2012-го видавництво отримало від Міносвіти величезне державне замовлення на друк підручників для первачків - майже 20 мільйонів гривень з 61 мільйона, витраченого на усі підручники. На початку року "Освіта" разом з "Генезою" так само отримали половину усього держзамовлення на друк підручників для 5 класів. Що цікаво, "Ґенезою" колись керував нинішній директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, котрий і займається державною закупівлею підручників, Олександр Удод.