У Києві майже 15 тисяч хворих на грип та застуду

Маша Землянська
14 листопада 2013р. 12:47

У Києві майже 15 тисяч хворих на грип та застуду

За останній тиждень, з 4-го по 10-е листопада, до київських лікарень та поліклінік з симптомами грипу та застуди звернулось 14 983 киян.

Вірусологічною лабораторією Держсанепідслужби проводиться моніторинг за циркуляцією респіраторних вірусів. За жовтень методом імунофлюоресцентної мікроскопії обстежено 114 хворих, із них від 2-х хворих виявлено антиген аденовірусу та від 8-и хворих - антиген вірусу парагрипу. За перший тиждень листопада обстежено 23 хворих, із них у 5-ти виявлено антиген вірусу пара грипу. Усі ці хворі – діти.

За прогнозами Національної академії медичних наук та Держсанепідслужби основний спалах грипу очікується наприкінці грудня цього року та на початку березня наступного. Найефективнішим способом запобігання грипу наразі залишається вакцинація. Цього року на киян чекають на три штами вірусу – H1N1 («Каліфорнія»), H3N2 («Вікторія») та новий штам «Массачусетс». Усі щеплення – бельгійський Флюарікс та нідерландський Інфлувак, які вже привезли до лікарів – обіцяють з цими штамами впоратись. Проте зробити щеплення поки можна тільки в приватних лікарнях - ціни стартують від 150-ти гривень.

 

 

Теги: Київ , грип , Здоров'я