Прокуратура перевірить трубопровід у Вишгороді

Катерина Білоус
15 листопада 2013р. 14:38

Київська міжрайонна екологічна прокуратура перевіряє трубопровід у Вишгороді на законність. Цією трубою у Дніпро скидають стічні води.

Зранку «Київводоканал» попереджав киян про можливе погіршення якості питної води через потрапляння зливових вод із міста Вишгорода у річку Дніпро. Згідно з повідомленням, 13 листопада фахівці комунальної служби виявили факт проведення будівельних робіт поряд зі штучною водоймою, призначеною для відстоювання дощової води міста Вишгород. Проведення цих робіт ані з "Київодоканалом", ані з Екологічною інспекцією не узгоджувалось. У підприємстві наголошують, що дощова каналізація Вишгорода не має очисних споруд, а дощові води накопичуються у штучному озері-накопичувачі, поряд з яким і проводяться зазначені роботи. Наразі ступінь забруднення, особливо бактеріологічного, перевищує усі допустимі норми. Таким чином, потрапляння значної кількості дощових вод зі зливової водойми у Дніпро може призвести до перебоїв у роботі Днпровської водонабірної станції, погіршення якості питної води у районах, які забезпечуються водою з цієї станції, та взагалі до зупинки водозабору.

Київський міжрайонний екологічний прокурор направив ряд вимог для невідкладної перевірки із залученням спеціалістів, які зможуть проконтролювати ситуацію.