Меланома вбиває по тисячі українців на рік

Маша Землянська
18 листопада 2013р. 11:01

За даними Національного канцереєстру, щороку меланома вбиває щонайменше тисячу українців. Такий рівень смертності від раку шкіри в 20 разів вище ніж, наприклад, в США. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Зокрема, за останніми підрахунками, у 2011-му році меланому діагностували у 3 244. Того ж року від цієї недуги померло 1 165 людей.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 90% пацієнтів з меланомою можуть бути вилікувані, але тільки за умови своєчасного діагностування. А от причина такої високої смертності пов'язана з кількома факторами: пізнім зверенням до лікаря і пізньою діагностикою, відсутністю елементарних знань про перші ознаки переродження родимок. Директор Інституту дерматології та косметології Ольга Богомолець пропонує усім дізнатися про ознаки, які свідчать про появу меланоми. Щоб було простіше варто запам'ятати абревіатуру "АКОРД": Літера "А" означає асиметрію. Родинка має бути симетричною. Літера "К" - це край. Край має бути рівним. Літера "О" - це окрас. Літера "Р" - розмір. Чим більше родимка, тим вища ймовірність перетворення її на меланому. Буква "Д" - динаміка.

Теги: Київ , рак , Здоров'я , МОЗ