Аптечна асоціація: Рецепти мають мати назву ліків

Маша Землянська
18 листопада 2013р. 11:25

Аптечна асоціація: Рецепти мають мати назву ліків

Всеукраїнська аптечна асоціація просить Раїсу Богатирьову відмінити рішення Міністерства охорони здоров'я, щодо вимог до виписування рецептів. Зокрема, аптекарі проти того, щоб не писати у рецептах комерційну назву ліків. Про це повідомляє "Аптека".

"По-перше, виписування рецептів та вимог-замовлень за міжнародними непатентованими назвами, позбавляє лікаря можливості вільного вибору та призначення лікарських засобів, які, на його думку, є оптимальними для пацієнта. Різні пацієнти можуть по-різному реагувати на подібні, але не ідентичні лікарські засоби. Це особливо стосується біологічних лікарських засобів - еритропоетин, інсулін і тому подібне.

По-друге, лікар не зможе контролювати, який саме лікарський засіб отримав пацієнт. Відповідно, існує ймовірність втрати довіри пацієнта до лікаря, особливо з боку літніх пацієнтів з хронічними захворюваннями, а також плутанини, викликаної частою зміною лікарських засобів - так звана полімедикація.

По-третє, при виписуванні лікарських засобів за міжнародними непатентованими назвами виникає питання: хто несе відповідальність у випадку, коли у пацієнта виникає тяжка побічна реакція — виробник, лікар, фармацевт? Як у такому випадку повинна діяти система фармаконагляду?

Одночасно для практичної фармації важливий той факт, що не всі лікарські засоби, які є в обігу в Україні, мають міжнародними непатентованими назвами . Крім того, в Україні для забезпечення пацієнтів та лікувально-профілактичних закладів використовуються комбіновані препарати, лікарські засоби, виготовлені в умовах аптек", - йдеться у листі Всеукраїнської аптечної асоціації.

Натомість, на думку прихильників табу на назву ліків у рецептах, заборона вказувати комерційну назву дозволить паціжнтів самостійно обирати виробника препарату. Адже власне від останнього залежить вартість ліків. Окрім того, це зможе зменшити зв'язок медиків з фармацевтами.

Фото з сайту Світ24