Як люди завгоспа Януковича отримують землю в Києві

Максим Опанасенко
19 листопада 2013р. 9:52

Як люди завгоспа Януковича отримують землю в Києві

Суцільний металевий паркан, сотні бійців «Беркуту», двері без ручок і непрацюючі ліфти. Так вже протягом півроку Київрада «охороняє» роздачу київської землі від самих киян.

Ласі шматочки щоразу розходяться між різними компаніями, але певна система в цій роздачі є.

Про неї добре знає Марина Пелих – дружина голови Державного управління справами Андрія Кравця, охрещеного «завгоспом» президента Віктора Януковича і засновниця декількох будівельних фірм. Протягом останніх двох років вона лідирує в отриманні дуже ласих шматків в самому центрі Києва, «обходячи» конкурентів на аукціонах і «отримуючи» потрібні підписи чиновників.

Ми вирішили систематизувати цю інформацію і створити інтерактивну мапу «володінь Кравця». Щоправда, в процесі роботи ми довідалися про ще два «надбання» дружини чиновника. І не можемо про них не розповісти.

Проспект Перемоги

21 лютого 2012-го Головне управління комунальної власності Києва підписало угоду з ключовою фірмою Пелих – ТОВ «Київ-арт». Що продали компанії? Групу приміщень на проспекті Перемоги, 21А. Це недалеко від метро «Політехнічний інститут» і зовсім по сусідству зі скандальною бібліотекою Шевченка, котру прокуратурі вдалося «відвоювати» від продажу минулого тижня.


 

352 квадратні метри  майже в самому центрі міста «Київ-арт» дістався за 3 925 000 гривень. Це близько 500 000 доларів. Об’єкт продавали з аукціону.


 


Для порівняння, квартира в будинку, що знаходиться тут же, за проданими будівлями, коштує приблизно 130 000 доларів за 63 квадратних метри.

Що планують робити з купленою групою приміщень поки невідомо. Зараз площу орендує декілька фірм.

Хрещатик

Минулоріч на Хрещатику, 24 (літера А) урочисто відкрили ресторан «Шоколадниця». Кількома роками раніше за приміщення, в якому тепер подають млинці та каву, розгорілася маленька війна.


Вся група будівель за цією адресою знаходиться на балансі державного підприємства «Агроспецсервіс» Міністерства аграрної політики.

У серпні 2008-го нардеп Микола Томенко заявив – на Хрещатику, 24 незаконно продали 195 квадратних метрів, власники забудовують дві арки на центральній вулиці, а працівники Національної радіокомпанії втратили прохід до установ.

Мерія тоді заявила – проектну документацію на затверджувальній стадії з ними ніхто не узгоджував. Державна архітектурно-будівельна інспекція Міністерства регіонального розвитку та будівництва – що арочний простір засклили, доступ відсутній, але встановити виконавців і відповідальних осіб неможливо. А «Агроспецспецсервіс» спокійно відповіло – приміщення продали приватному підприємству «Броварська нерухомість» яке… провело тут невід’ємні поліпшення. Міагрополітики був не проти. Підпис під цим поставив тодішній міністр Юрій Мельник.

Далі «історію» будівлі можна побачити в звітах Держархбудінспекції в Києві. Спочатку «Броварська нерухомість» провела тут реставрацію, далі – реконструкцію під заклад громадського харчування, ще далі – конкретно під «Шоколадницю».

Засновницею ПП «Броварська нерухомість» є також Марина Пелих.

Нам не вдалося дізнатися про вартість проданого приміщення. Середні ціни на Хрещатику на момент початку скандалу складали 30 000 доларів за квадратний метр.

Скільки володінь у дружини Кравця

Про ще «шість» точок ми дізналися раніше.

Отже, восени 2012-го «Київ-арт» отримав землю легендарного басейну «Водник» на Подолі. Виділити її тоді вирішила Київрада. Наступне надбання – частина Поштової площі. А конкретно – місце під торгівельний центр. Отримало його отримала ТОВ «Хенсфорд Україна». Її фірма-засновник – «Хенсфорд Імпекс ЛЛП» виявилася засновником ще цілого ряду компаній.

Наприклад, ТОВ «Віас Груп». Зареєстрована вона в Броварах, на вулиці Кірова, 90, квартира 16. За нею зареєстровані ще три компанії. ТОВ «СПС-Груп», ТОВ «Дом Лесника» і ТОВ «Енерго Сім». Керівником третьої є якраз Марина Пелих.

Підпис під «здачею» Поштової поставив особисто голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов. Згодом, засновниці «Хенсфорд Імпекс ЛЛП» вже сам отримав не менш ласий шматочок - історичний маєток на Круглоуніверситетській. Рішення тоді прийняла Київрада.

Далі - 128 квадратних метрів в найелітнішій частині Києва – Пасажі. Ними також заволодів «Київ-арт». При чому за ціною майже у 8 разів меншою за реальну ринкову. Будівлю продавали за рішенням мерії з аукціону.

Ще далі – землю прямо навпроти Південного вокзалу. Тут зараз знаходиться ресторан швидкого харчування KFC. Він є частиною інвестиційного проекту, котрий проводила мерія і котрий виграв «Київ-арт». Ділянку віддали компанії на 25 років – у довгострокову оренду.

Ось на цій мапі можна роздивитися все детальніше. Ми будемо доповнювати її, якщо дізнаємося про нові об’єкти. Ви також можете нам повідомляти інформацію по темі на info.svidomo@gmail.com