У Табачника виклали шкільні підручники в он-лайн

Максим Опанасенко
20 листопада 2013р. 10:38

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, що займається шкільними підручниками, виклав на своєму сайті частину з них. Про це повідомляє прес-служба Міносвіти.

Якщо точніше, то ІІТЗО не виклав самі посібники, а дав посилання на сайти видавництв, котрі займалися їхнім друком за державним замовленням. Знайти можна книжки для 1, 2, 5 класів і частково (перші розділи) для 10 класів. Майже всі з наданих посилань працюючі. Не працює (можливо - поки що) сайт ТОВ "Видавничий дім "Освіта" - одного з лідерів по кількості надрукованих для шкіл книжок. Також не працює розділ з підручниками для 10-класників - сайт видає помилку при переході за посиланням.

Знайти викладені підручники можна тут - http://iitzo.gov.ua/elektronni-versiji-pidruchnykiv/

Бізнес на підручниках один з найприбутковіших в Міносвіти. Останнє створює можливості для того, аби приватні видавництва мали змогу заробити на держзамовленнях. Наприклад, той самий ТОВ "Видавничий дім "Освіта", про котрий "Свідомо" писало вже багато разів. Керує ним Тамара Ткаченко - колишня чиновниця Міністерства освіти. Вона, з 2011-го, отримала від Міністерства освіти і його підрозділів декілька дуже вигідних тендерів на друк освітніх книжок. У березні ж 2012-го видавництво отримало від Міносвіти величезне державне замовлення на друк підручників для першачків - майже 20 мільйонів гривень з 61 мільйона, витраченого на усі підручники. На початку року "Освіта" разом з "Генезою" так само отримали половину усього держзамовлення на друк підручників для 5 класів. Що цікаво, "Ґенезою" колись керував нинішній директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, котрий і займається державною закупівлею підручників, Олександр Удод.