Аптекам заборонили ліки від інсульту

Максим Опанасенко
20 листопада 2013р. 10:53

Аптекам заборонили ліки від інсульту

Відтепер аптекам заборонено продавати препарат "Актовегін" (таблетки - по 200 мг, розчин для ін'єкцій - 40 мг/мл по 2 мл, 5 мл і 10 мл, розчин для інфузій - 10% і 20%, гель - 20%, крем - 5%, мазь - 5%) від австрійського виробника "Нікомед Австрія ГмбХ". Про це йдеться в розпорядженні Державної служби з лікарських засобів. 

Причина заборони - виявлення факту реалізації незареєстрованих зразків препаратів. Тож, аптекарі тепер мають знищити препарати, повернути їх постачальнику чи помістити в карантин. А виробник повинен зайнятися перереєстрацією своїх ліків. 

В офіційному довіднику лікарських засобів Держлікслужби зазначено: "Актовегін" використовується для лікування порушень центральної нервової системи, порушень кровообігу, опіків, виразки, радіаційних ушкоджень. На практиці це препарат номер один, який лікарі прописують хворим після інсульту. У цьому і секрет його популярності. Виробник обіцяє: "Актовегін" активує обмін речовин всередині клітини, буде стимулювати надходження кисню та глюкози до клітин, захищати клітини від токсинів. За ці властивості його відносять до нейропротекторів.Проте ані Європейська ініціатива проти інсульту, ані Американська асоціація у своїх рекомендаціях або взагалі не згадують про нейропротекцію, або наголошують: "Через те, що клінічні дослідження не підтвердили ефективність нейропротекції, для її застосування в клінічній практиці немає жодних підстав". З таким самим діагнозом «відсутність доказів" "Актовегін" потрапив до переліку препаратів, якими не радять лікувати інсульт експерти світового рівня з уражень мозку - Варлоу, Деннис, Сендеркок (Британія), Хенкі (Австралія), тьа Гейн (Голландія).

 

Теги: Київ