У Табачника визнали - видавництва винні в помилках

Максим Опанасенко
20 листопада 2013р. 14:13

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН, що займається шкільними підручниками, визнає, що помилки в посібниках є і винні у них - видавництва. Озвучену думку першого заступника Інституту Святослава Серебрянського цитує Osvita.ua.

Чиновник каже - видавнича рада вносила правки в оригінал-макети підручників, але видавництва не переважно не врахували їх. І додає - варто переглянути договори з видавництвами і внести туди пункт про посилення штрафів за допущення мовних огріхів. 
 

Тема з помилками у підручниках, виданих для школярів державним коштом у "Видавничому домі "Освіта", з'явилася у вересні. Тоді тернопільські освітяни заявили про те, що знайшли в підручнику з математики для першачків цього видавництва аж 153 помилки на 149 сторінках. Пошуки продовжили батьки і вчителі, звинувативши видавництво у недолугих і нецікавих дітям темах. Видавництво існування помилок спростовує. Для виправдання місяць тому Інститут спільно з видавництвом навіть провели брифінг у Міністерстві освіти. Помилки чиновники і видавці вважали простими одруківками і заявляли - їхні книги є сучасним еталоном. Опісля, очільниця парламентського комітету з освіти Лілія Гриневич звернулася до Інституту української мови. Той зробив перевірку і заявив - підручники "Математика" для 1 і 2 класів (автори  Ф.М. Рівкінд, Л.В. Оляницька) не можуть використовуватись у навчальному процесі через велику кількість мовних помилок. Сперечатися з цим висновком чиновники не стали.

 

Теги: Київ