У музеї Києва презентують книгу-музей про місто

Софія Кущ
20 листопада 2013р. 15:11

У музеї Києва презентують книгу-музей про місто

"Покорнейше прошу оказать мне честь и прийти ко мне завтра вечером кушать чай". Таке запрошення виведено красивим почерком на картці з цупкого паперу... Це факсимільна копія історичного документу з колекції Музею історії Києва. Вона, разом з багатьма іншими факсиміле входить як додаток до книги «Вічний Київ. Життя великого міста». Книгу презентують у четвер, 21 листопада, початок о 17. Ведучим презентації буде філософ та культуролог Мирослав Попович.

Це видання - спільний неординарний задум науковців з музею та видавців «БАЛТІЯ-ДРУК». А ідея була така: а що як зробити мобільну експозицію музею, безпосередньо для кожного, як книгу? Жанр книги можна сформулювати так: "Історія міста в деталях кожної епохи". Видання «Вічний Київ. Життя великого міста» розказує нам про місця, історичні періоди, про біди і радості міста, про досягнення та втрати... Є тут і унікальні документи. Наприклад , посвідчення члена Червоного хреста, молодшого лікаря Михайла Булгакова (на фото справа зверху). 


 

Музей історії Києва відкрили в травні 1982 року, коли місто святкувало 1500-річчя заснування. Першим його приміщенням став Кловський палац на Липках. У 2003 році Кабінет міністрів ухвалив рішення передати будівлю Музею історії Києва по вулиці Пилипа Орлика, 8 Верховному суду України. У серпні 2012 будівлю добре відому киянам як "скандальна забудова" по вулиці Богдана Хмельницького 7, відкрили як Музей історії Києва.