Киянам показали чим замінити сигарети (відео)

Маша Землянська
21 листопада 2013р. 12:49

Киянам показали чим замінити сигарети (відео)

У День відмови від куріння активісти Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» прийшли під Кабінет міністрів вимагати збільшення акцизів на сигарети. Звернення в Уряді прийняли. Проте активістам знайшлося, що показати і простим киянам, які не знають чим замінити шкідливу звичку. Відповідь одна – спорт.

Обидва юнаки – не курять та не вживають алкоголь.

 Активістів обурює, що наразі пачка цигарок коштує майже як пляшка олії чи пакет гречки. Власне тому вони бачать один вихід – збільшити акцизи. Зокрема, вони впевнені: підняття акцизів на 30% допоможе 250-ом тисячам українців кинути курити, а ще – додасть у бюджет 4 мільярди гривень.

З січня по вересень в Україні тютюнові компанії виробили 67 мільярдів 700 мільйонів штук сигарет. Це - майже на 10 мільярдів менше ніж за аналогічний період 2012-го року. Проте менше від цього сигаретники заробляти не стали. Адже з початку року виросли ціни на сигарети. Зокрема, за даними Міндоходів та зборів, вартість пачки цигарок виросла на 2-3 гривні. Натомість акцизи зросли не суттєво. Наприклад, протягом року ціна на Marlboro зросла на півтори гривні. тоді як акцизи виросли лише на 9 копійок.

 

Теги: Київ , сигарети , Кабмін