Кияни понесуть Пшонці заяву про зраду Азарова

Ольга Бондаренко
22 листопада 2013р. 12:40

Низка громадських активістів і журналістів оголосили про намір подати до Генеральної прокуратури скаргу на вчинення прем’єр-міністром Миколою Азаровим державної зради. Про це повідомили у Центрі Громадянських Свобод.

На думку активістів, скандальна постанова Кабміну, де-факто означає розворот державної машини у зворотному від Євросоюзу напрямку та відповідає складу злочину, передбаченого статтею 111 Кримінального процесуального кодексу України - “Державна зрада”: "Оскільки, по суті, є “наданням  іноземній державі, іноземній організації або  їх представникам допомоги  в  проведенні  підривної діяльності проти України”, - пояснюють активісти. Та закликають: "Ми закликаємо усіх подавати від своїх організацій або від себе особисто аналогічні або подібні скарги (зразок – у додатку до листа)! Або просто приєднатися до нас та сходити в гості до ГПУ! Ми розуміємо, що на сьогоднішній день це жест швидше символічний та показовий і що притягнути до відповідальності нашого дорогого Миколу Яновича навряд чи вдасться. Але. Ми переконані в тому, що згодом ця скарга постане зі схронів ГПУ та знайде нарешті адекватну реакцію - тоді, коли українське суспільство справді стане європейським, що означає, передусім, контроль громадян за будь-якими діями влади", - йдеться у повідомленні організації.

На Майдані Незалежності продовжують збиратись люди. Киян кличуть приєднатись до активістів о 18:00. Зранку Володимир Рибак закрив засідання Верховної ради і відпустив міністрів, які мали б звітувати перед депутатами. Перед цим Микола Азаров виступав з промовою, в якій пояснював, чому підписав розпорядження про призупинення євроінтеграції. Вся доповідь супроводжувалась скандуванням "Ганьба!". Ввечері 21-го листопада тисяча обурених рішенням Уряду припинити рух в бік Європи людей вийшли на Майдан Незалежності. Прийшли з національними та ЄС прапорами. Частина мітингарів протрималась до ранку.

 

 

 

Теги: Київ