Міліція не розслідуватиме знищення садиби Мурашка

Ольга Бондаренко
22 листопада 2013р. 13:08

Міліція закрила кримінальну справу щодо умисного знищення історичної пам’ятки ХІХ століття – житлової садиби родини художників Мурашків. Про це повідомив останній мешканець будинку, активіст Олександр Глухов.

"Сьогодні я дізнався, що наша міліція тихенько закрила кримінальну справу, яка була порушена 11.10.2012р. прокуратурою Шевченківського району. Вважаю, що тепер треба оскаржити постанову ( я її ще не отримав). На мою думку, ця справа важлива для усіх, хто займається охороною культурної спадщини і її конче потрібно довести до суду", - написав Глухов та попросив допомоги. 

Будинки №12-а, 12-б та 14-а,б по вулиці Малій Житомирській є пам’ятками культурної спадщини та знаходяться в охоронній зоні ансамблю споруд Софійського собору Києва. Починаючи з 1996-го року Головне управління житлового забезпечення київміськадміністрації намагається незаконно виселити родину Олександра Глухова з будинку і почати “реконструкцію”, що може призвести до повної руйнації пам’ятки. 28-го червня в історичному будинку сталася пожежа, за попередньою версією - через підпал.  Захисники садиби Мурашка впевнені: за руйнування пам’ятки має особисто відповісти Олександр Попов, адже саме він у лютому пообіцяв киянам вжити всіх заходів для консервації будівлі. Зараз захисники садиби Мурашка вимагають у Попова  в судовому порядку стягнути гроші з охоронних фірм, що незаконно засіли у садибі. Ще одна вимога - провести службове розслідування і перевірити, з чиєї вини не була укладена орендна угода з охоронними фірмами і чому гроші за використання садиби не надходили до міського бюджету. 

Теги: Київ