Кияни пережили другу ніч на Євромайдані

Максим Опанасенко
23 листопада 2013р. 9:47

Люди, що почали збиратися на Майдані Незалежності ще у четвер через незгоду з рішенням Уряду призупинити роботу над підписанням угоди з Євросоюзом, пережили тут другу ніч. 

Більшість з мітингарів вночі відправилася додому - сушити речі і грітися. Частина ж людей продовжує лишатися на Майдані і зараз. Тут все відносно спокійно, щоправда, близько 09:00 бійці "Беркуту" під виглядом монтажу огорожі навколо новорічної ялинки в центрі міста почали відгороджувати мітингарів залізним парканом, таким чином "відрізавши" частину вільного простору.

Мітинг проходить без партійних прапорів, але за участю політиків. Так, вчора перед мітингарями виступили нардепи Ірина Фаріон, Олег Тягнибок, Юрій Стець, Петро Порошенко, Арсеній Яценюк та інші. В активності на Майдані відчувається певна дискоординація - присутні, за відсутності чітко визначених лідерів, розбиваються на великі групи - "вогнища" активності. Політики ж заявляють про підготовку до нібито визначального мітингу у неділю, 24 листопада.

Люди розважають себе танцями і музикою. Громадські активісти забезпечують гарячий чай, каву та бутерброди. Частина з них створила графік чергування - на випадок нападу правоохоронців.

Подібні "майдани" зібралися ледь на по всій Україні. Найбільший - у Львові - зібрав більше 10 000 людей і отримав підтримку від мера міста Андрія Садового і ректора Львівського національного університету Франка Івана Вакарчука.

Теги: Київ