Виставку про тоталітаризм в УкрДомі закрили

Максим Опанасенко
23 листопада 2013р. 14:40

Виставку "Тоталітаризм у Європі: фашизм - нацизм - комунізм" в Українському домі закрили. Про це йдеться на офіційному сайті Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду ’32—33 років в Україні.

"З незалежних від організаторів причин виставка "Тоталітаризм у Європі: фашизм — нацизм — комунізм", підготовлена Платформою європейської пам’яті та сумління, сьогодні не працюватиме. Дякуємо за розуміння" - йдеться в повідомленні.

За інформацією видання "Музейний простір", таке рішення влади пов'язане з "небезпекою перетворення Українського Дому на штаб Євромайдану, щоб унеможливити події Помаранчевої революції 2004 р.". Досі невідомо - чи відкриють виставку у неділю, в останній день, коли вона мала би працювати.

За інформацією прес-служби "Батьківщини", всі двері в Українському Домі закриті наглухо, а через скло нібито видно величезну кількість бійців "Беркуту".

Євромайдан, як його вже охрестили журналісти і громадські активісти, почав збиратися в Києві у четвер пізно ввечері. Кілька сотень невдоволених рішенням Уряду про зупинку роботи над підписанням угоди з Євросоюзом прийшли сюди висловити свій протест. Подібні "майдани" почали збиратися по всій країні. Найбільший - у Львові - зібрав більше 10 000 людей. У п'ятницю мітингувальники продовжили своє перебування на Майдані Незалежності - попри намагання міської влади і правоохоронців витіснити їх звідси під приводом встановлення різдвяного містечка в центрі міста, сильний дощ і холод. Цього дня ввечері тут зібралося декілька тисяч людей - без партійних прапорів, але за участю політиків. Частина людей лишилася тут до ранку, решта - поїхали додому сушити речі і грітися. У суботу Євромайдан в Києві продовжується. Опозиційні партії готують велику акцію протесту на неділю. Заклик у всіх один - зробити все можливе для підписання угоди про співпрацю з Євросоюзом.

Теги: Київ