Українці у Кракові вийшли на підтримку євромайдану

Христина Заник
23 листопада 2013р. 18:21

Українці у Кракові вийшли на підтримку євромайдану

Понад 250 українців, які живуть у Кракові, вийшли на акцію протесту проти рішення уряду Азарова призупинити процес Євроінтеграції України.

Одразу після літургії в українській греко-католицькій церкві та покладання квітів до меморіальної дошки жертвам Голодомору розпочалась акція на підтримку євроінтеграції України. Переважно студенти та молодь з синьо-жовтими прапорами та прапорами Євросоюзу рушила центром міста до Генерального консульства України в Кракові.

«Україна – ЄС!», «Україна – це Європа!», «Слава Україні!», - скандували учасники. Поляки та гості міста здивовано розступалися, фотографували і всяко підтримували активістів.

«Це спонтанна акція, яка не промує жодну із політичних сил чи ідеологій. Вона спричинена рішенням українського уряду про «затримання процесу приготування до підписання договору про асоціацію з ЄС». Ми сьогодні вийшли  всі на вулицю, щоб показати, що ми є, що маємо свій голос і він має бути почутий. 

Так само, як наші брати та сестри в Києві, у Львові, Хмельницькому та багатьох інших містах України ми вимагаємо затвердження потрібних законів в українському парламенті та підписання угоди про асоціацію з ЄС», - каже один з організаторів акції Андрій Кудряшов.


Колона зупинилася біля пам’ятника Адаму Міцкевичу на головній площі Кракові. Там один з активістів Андрій Керезь зачитав документ, який на тому ж місці читали українці, що підтримували Помаранчеву революцію у 2004, - Відкритий лист до студентів Російської Федерації і студентів-росіян, що живуть в Україні та інших державах. В ньому йдеться про  прохання підтримати демократичні зміни в Україні. Хлопці вважають, що цей документ має символічне значення.

Далі молодь рушила до консульства. Дорогою хлопці та дівчата співали пісню «Україно!» Тараса Петриненка, «Рідна мати моя».

«Я прийшов сьогодні, бо я не міг не прийти. І вимагаю відставки українського уряду. Ми не можемо бути байдужими до того, що відбувається в нашій країні», - переконаний один з учасників акції киянин Андрій Григорович, студент 2 курсу Краківського економічного Університету.

«Мені серце підказало, тому я прийшла, - посміхається Ліда Співак, дівчинка з синьо-блакитним прапором, - мала сьогодні заплановану поїздку, але відмінила її, щоб бути тут. І хоча я народилася в Польщі, мене хвилює доля України, бо там мої земляки».

Біля консульства активісти вимагали зустрічі з консулом і скандували «Банду геть!», «Україна – це Європа!». Далі активісти виступили з заявою про те, що український народ хоче підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. «Ми хочемо співпрацювати з Європою та цілим світом, а не перевіряти щохвилинно ціни на газ», - наголосили вони.

До активістів вийшов обурений Генеральний консул Віталій Максименко зі словами: «Я вам казав, а ви не послухали! Сьогодні день скорботи, день трауру». Він заявив, що сьогодні не день для протестів, а євроінтеграцію України ніхто не відміняв. «Треба зважати на економічну ситуацію України і потенційну кризу. Я маю надію, що це зміниться», - додав він.

«Це неправда! У нас відібрали мрію! Ганьба вам як представнику влади! Ганьба!», - кричали студенти. Після словесної перепалки консул пішов до будинку установи.