Як кияни на Європейській з Беркутом билися (фото)

Максим Опанасенко
26 листопада 2013р. 8:18

У понеділок ввечері на Європейській площі сталася сутичка між мітингувальниками, котрі разом з опозиційними партіями протестують тут проти рішення Уряду призупинити роботу на євроінтеграцією країни, та бійцями спецпідрозділу "Беркут".

Причиною стало нібито виявлення автомобіля з обладнанням для прослуховання. Обуреному натовпу це не сподобалося. 

Сутичка сталася біля будівлі інфорагенства УНІАН. "Беркут" застосував сльозогінний газ. На протилежну сторону дороги одразу стягнули кількасот бійців в протигазах і з гумовими кийками в руках. На щастя, масштабних бійок більше не було.
Євромайдан почав збиратися в Києві у четвер пізно ввечері. Кілька сотень невдоволених рішенням Уряду про зупинку роботи над підписанням угоди з Євросоюзом прийшли сюди висловити свій протест. Подібні "майдани" почали збиратися по всій країні. У п'ятницю, 22-го листопада мітингувальники продовжили своє перебування на Майдані Незалежності - попри намагання міської влади і правоохоронців витіснити їх звідси під приводом встановлення різдвяного містечка в центрі міста, сильний дощ і холод. Наступної ночі мітингувальників на Майдані розгромив Беркут. Однак люди продовжують чергувати і закликають усіх киян приєднуватись до них о 18:00. Заклик у всіх один - зробити все можливе для підписання угоди про співпрацю з Євросоюзом. У неділю опозиційні партії зібрали альтернативний Євромайдан - на Європейській площі. Його відмінність з мітингом на Майдані Незалежності - наявність партійних прапорів.

Фото Олександр Хоменко, Олександр Тиця.

Теги: Київ