Табачник радить студентам не піддатися Євромайдану

Максим Опанасенко
26 листопада 2013р. 10:43

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник радить студентам не піддаватися на провокації і не бути маріонетками в руках політиках. Таку заяву міністр зробив у відповідь на наміри студентів декількох київських вишів оголосити страйк на підтримку Євромайдану.

«Дорогі друзі! Ви – запорука розбудови процвітаючої України. Звертаюся до вас як до сформованих особистостей, які вміють аналізувати ситуацію та робити висновки. Лише спільними зусиллями та шляхом конструктивного діалогу можна досягти результатів. Не зважаючи на молодість, живіть не лише емоціями, а й дослухайтеся до всіх аргументів. Самі аналізуйте факти – вони доступні. Коли «гарячі голови» сподвигатимуть вас на якісь протиправні дії, сподіваюсь, що ви знайдете сили та мужність не піддатися на провокації. Не порушуйте громадський порядок. Пам’ятайте про своїх батьків та близьких, які завжди переживають за вас. Будьте обережними та пильними! Бережіть себе! У вас попереду велика життєва дорога і вам самим треба обирати її напрямок та рух…» - заявив Табачник.

Протягом сьогоднішнього дня з форматом страйку мають визначитися студенти університету Шевченка, КПІ і Могилянки. Львівські ж студенти вже в Києві - і вже страйкують на Майдані Незалежності.

Євромайдан почав збиратися в Києві у четвер пізно ввечері. Кілька сотень невдоволених рішенням Уряду про зупинку роботи над підписанням угоди з Євросоюзом прийшли сюди висловити свій протест. Подібні "майдани" почали збиратися по всій країні. У п'ятницю, 22-го листопада мітингувальники продовжили своє перебування на Майдані Незалежності - попри намагання міської влади і правоохоронців витіснити їх звідси під приводом встановлення різдвяного містечка в центрі міста, сильний дощ і холод. Наступної ночі мітингувальників на Майдані розгромив Беркут. Однак люди продовжують чергувати і закликають усіх киян приєднуватись до них о 18:00. Заклик у всіх один - зробити все можливе для підписання угоди про співпрацю з Євросоюзом. У неділю опозиційні партії зібрали альтернативний Євромайдан - на Європейській площі. Його відмінність з мітингом на Майдані Незалежності - наявність партійних прапорів.