Бригинець: Казначейство тягне з садибою Мурашка

Максим Опанасенко
26 листопада 2013р. 11:10

Казначейство не перераховує гроші Управлінню охорони культурної спадщини, яке запланувало на 2013 рік гроші на ремонт та консервацію Садиби Мурашка. Про це заявив нардеп від "Батьківщини" Олександр Бригинець.

За думкою нардепа, мерія просто хоче, аби садиба зруйнувалася - тоді простіше буде "знайти призначення" землі під нею. Бригинець вже звернувся до Головного управління Держказначейства в Києві з вимогою перерахувати необхідні кошти.

Будинки №12-а, 12-б та 14-а,б по вулиці Малій Житомирській є пам’ятками культурної спадщини та знаходяться в охоронній зоні ансамблю споруд Софійського собору Києва. Починаючи з 1996-го року Головне управління житлового забезпечення київміськадміністрації намагається незаконно виселити родину Олександра Глухова з будинку і почати “реконструкцію”, що може призвести до повної руйнації пам’ятки. 28-го червня в історичному будинку сталася пожежа, за попередньою версією - через підпал.  Захисники садиби Мурашка впевнені: за руйнування пам’ятки має особисто відповісти голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов, адже саме він у лютому пообіцяв киянам вжити всіх заходів для консервації будівлі. Зараз захисники садиби Мурашка вимагають у Попова  в судовому порядку стягнути гроші з охоронних фірм, що незаконно засіли у садибі. Ще одна вимога - провести службове розслідування і перевірити, з чиєї вини не була укладена орендна угода з охоронними фірмами і чому гроші за використання садиби не надходили до міського бюджету. Але міліція кримінальну справу по факту умисного руйнування садиби вже закрила.

Разом з тим, 23 жовтня - лише через півтора роки після того, як будинки садиби повернули в комунальну власність - Олександр Попов підписав розпорядження про закріплення будинків за Головним управлінням охорони культурної спадщини мерії і дав команду зайнятися консервацією пам'ятки.