Білий Дім просять ввести санкції проти Януковича

Маша Землянська
27 листопада 2013р. 9:50

Адміністрацію президента США просять запровадити санкції проти президента України Віктора Януковича за відмову від підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Петиція опублікована на сайті адміністрації президента США Барака Обами.

"Ми не можемо прийняти той факт, що президент Віктор Янукович і його уряд відмовляють народу України у праві стати ближчим до західної цивілізації", - заявляють автори петиції. "Ми вимагаємо ввести персональні санкції проти Януковича та членів Кабінету міністрів України, якщо тільки Янукович не підпише Угоду про асоціацію з ЄС на самміті "Східного партнерства" у Вільнюсі, Литва, 29 листопада". У якості санкцій її автори вимагають заборонити Януковичу та членам уряду в'їзд на територію США і Євросоюзу, а також заморозити банківські рахунки пов'язаних із ними компаній.

Власне за цю ідею ЄвроМайдан почав збиратися в Києві у четвер, 21 листопада пізно ввечері. Кілька сотень невдоволених рішенням Уряду про зупинку роботи над підписанням угоди з Євросоюзом прийшли сюди висловити свій протест. Подібні "майдани" почали збиратися по всій країні. У п'ятницю, 22-го листопада мітингувальники продовжили своє перебування на Майдані Незалежності - попри намагання міської влади і правоохоронців витіснити їх звідси під приводом встановлення різдвяного містечка в центрі міста, сильний дощ і холод. Проте це у них не вийшло. Наразі обидва Майдани (ЄвроМайдан та Майдан з Європейської площі) з'єдналися і утримуються без політичних прапорів.

Теги: Київ , гроші , Янукович , #ЄвроМайдан