Зайва вага погрожує жінкам втратою слуху

Маша Землянська
27 листопада 2013р. 14:07

Зайва вага погрожує жінкам втратою слуху

Підвищений індекс маси тіла і великий обхват талії у жінок пов'язані з високим ризиком втрати слуху. А ось фізична активність знижує відповідний ризик. Принаймні такі висновки дослідження Жіночого госпіталю Бригама і Гарвардської медичної школи.

Фахівці досліджували інформацію про індекс маси тіла, об'ємі талії, рівні фізичної активності, а паралельно скарги на зниження слуху у 68 421 жінки. Виявилося, якщо індекс маси тіла дорівнював 30-34, то ризик зниження слуху підвищувався на 17% порівняно з індексом маси тіла у 25 . Якщо ж ІМТ перевищував 40 - ризик підскакував до 25%. Коли ж враховувався об'єм талії, то при об'ємі у 80-88 сантиметрів ймовірність збільшення відносного ризику втрати слуху зростала на 11%. Якщо ж обсяг був більше 88 сантиметрів - на 27% в порівнянні з жінками, чий об'єм талії становив менше 71 сантиметра. У свою чергу, фізична активність знижувала ризик порушень слуху в літньому віці приблизно на 17%.

До речі, вирахувати індекс маси тіла досить просто. Достатньо Вашу вагу в кілограмах розділити на зріст у сантиметрах в квадраті.

Теги: Київ , Здоров'я