Богомолець «розбомбила» ректора НМУ

Катерина Білоус
28 листопада 2013р. 10:07

Ольга Богомолець написала відкрите звернення до студентів-медиків на свої сторінці на Facebook. У ньому лікарка наголошує, що ми живемо у вільній країні та повинні захищати свої права.

У приклад студентам лікарка ставить свого прадіда: «Мій прадід – Олександр Олександрович Богомолець, – іменем якого названий ваш університет, став для мене прикладом не тільки видатного вченого, але й особистості, яка навіть у найскладніших умовах завжди відстоювала свої принципи та переконання. Він зберіг сотні людських життів під час сталінських репресій, ризикуючи власною свободою та життям. Його виключали з університету за відверту, чесну і активну позицію, але це не завадило йому стати видатним вченим». Дії ректора МНУ Богомольця Богомолець називає боягузтвом: «Ті, хто забороняють вам висловити свою позицію, демонструють власне боягузтво, ганьблять ваш університет та пам'ять Людини, іменем якої він названий. Їм не вдасться вас зламати та принизити. З вами – вся країна».

У середу 27 листопада студентів Національного медичного університету імені Богомольця тримали у приміщенні ВНЗ. Адміністрація вишу зачинила всі входи та виходи, аби студенти не змогли вийти на ЄвроМайдан. Про це «Свідомо» анонімно повідомила одна зі студенток НМУ. Викладачі універу стверджують, що наказ від ректора про блокування дверей принесли о 12:30 на кожну кафедру. У адміністрації університету від такої інформації відхрещуються: «Вперше чуємо про таку інформацію. Нічого такого не було і не може бути», – кажуть в приймальні ректора.