Суд побачив у забудові Гончара порушення

Маша Землянська
28 листопада 2013р. 12:34

Забудовники з вулиці Гончара, 17-23 "Інвестиційно-будівельна група" програли позов до Міністерства культури. Окружний адміністративний суд, зокрема, голосуючий суддя Віктор Данилишин визнав: будівництво ведеться з порушенням закону про охорону культурної спадщини.

"Твердження представників позивача про те, що погодження проекту будівництва на земельній ділянці є дозволом у розумінні Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" суд вважає безпідставними та необґрунтованими, оскільки, як вірно зазначили представники відповідача, погодження проекту є процедурою встановлення відповідності проектних рішень вихідним даним на проектування, а дозвіл на проведення робіт в історичних ареалах населених місць є документом, який дозволяє виконання робіт з будівництва на вказаних територіях з урахуванням необхідності збереження об'єктів культурної спадщини, у тому числі тих, які можуть бути виявлені у ході таких робіт, традиційного характеру середовища окремих об'єктів культурної спадщини та історичного ареалу в цілому", - йдеться в постанові суду.

Цю землю надали ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» для будівництва стометрового елітного будинкуУ травні 2011-го року Комісія мерії з перевірки законності зведення скандальних будівель у центрі Києва вирішила: необхідно терміново зупинити будівництво стометрового елітного будинку під Софією. Проте 18 лютого 2012-го будівництво відновили не дивлячись на заборони. В квітні 2012-го зупинити скандальну забудову обіцяв Олександр Попов. Втім, особливих дій з його боку захисники землі біля Софії не помітили. Якщо Україна не припинить забудову біля Софії, ЮНЕСКО буде запроваджувати проти нашої країни санкції. 

Теги: Київ , земля , гроші , суд