Янукович не підписав жодної угоди у Вільнюсі

Катерина Білоус
29 листопада 2013р. 10:13

Янукович не підписав жодної угоди у Вільнюсі

У Вільнюсі відбулася церемонія підписання угод між Європейським союзом та країнами Європейського партнерства. Президент України Віктор Янукович не підписав жодної угоди. Про це повідомляють активісти у спільноті «ЄвроМайдан» на Facebook.

Янукович не підписав навіть Декларацію про наміри до вступу в ЄС. Президент хоче продовжити переговори з Європейським союзом лише за участі у них Російської Федерації. «Перед підписанням Янукович не подав руки своїм колегами, в тому числі Ангелі Меркель, з якою мав переговори у п’ятницю вранці. Його посадили у самий кут поряд із представниками Білорусі. З ним ніхто не спілкується», – зазначила у своєму Твіттері журналістка Крістіна Бержинських, яка перебуває у Вільнюсі.

Прихильники Євроінтеграції чекали сьогодні від Президента підпису. ЄвроМайдан почав збиратися в Києві у четвер, 21 листопада пізно ввечері. Кілька сотень невдоволених рішенням Уряду про зупинку роботи над підписанням угоди з Євросоюзом прийшли сюди висловити свій протест. Подібні "майдани" почали збиратися по всій країні. У п'ятницю, 22-го листопада мітингувальники продовжили своє перебування на Майдані Незалежності - попри намагання міської влади і правоохоронців витіснити їх звідси під приводом встановлення різдвяного містечка в центрі міста, сильний дощ і холод. Наступної ночі мітингувальників на Майдані розгромив Беркут. Однак люди продовжують чергувати і закликають усіх киян приєднуватись до них о 18:00. Заклик у всіх один - зробити все можливе для підписання угоди про співпрацю з Євросоюзом. У неділю, 24 листопада, опозиційні партії зібрали альтернативний Євромайдан - на Європейській площі. Його відмінність з мітингом на Майдані Незалежності - наявність партійних прапорів. У вівторок опозиція вирішила приєднатися до мітингувальників на Майдані, відмовившись для цього від партійних прапорів

 

Фото з сайту Української правди