Тимошенко похвалила студентів за ЄвроМайдан

Максим Опанасенко
29 листопада 2013р. 12:48

Ув'язнена екс-прем'єр Юлія Тимошенко звернулася до українських студентів листом. Його опублікувала прес-служба "Батьківщини".

"Завдяки вам зараз в Україні відбувається справжнє диво. Ви вдихнули в українське суспільство життя, запалили гордість в серцях всіх Ваших батьків по всій Україні. Наша гордість одночасно є і надією, що ви вже ніколи — де б ви не були, ким би в майбутньому не працювали — не забудете цей Євромайдан. Хочеться вірити, що європейський вибір стане для вас філософією життя, вашою громадською позицією назавжди" - пише Тимошенко до студентів. І додає - варіантів подальших дій лише два: "...ставати однодумцями або жертвами диктатури (на вибір), або шукати щастя в інших країнах світу. Один з цих двох варіантів ви завжди зможете обрати" - пише екс-прем'єр

Тимошенко дякує студентам і радить після сьогоднішнього дня не зупинятися. І добиватися мирним шляхом або підписання Угоди з Євросоюзом (що вже, на якийсь час, не актуальне - ред.), або зміни влади.

ЄвроМайдан почав збиратися в Києві у четвер, 21 листопада пізно ввечері. Кілька сотень невдоволених рішенням Уряду про зупинку роботи над підписанням угоди з Євросоюзом прийшли сюди висловити свій протест. Подібні "майдани" почали збиратися по всій країні. У п'ятницю, 22-го листопада мітингувальники продовжили своє перебування на Майдані Незалежності - попри намагання міської влади і правоохоронців витіснити їх звідси під приводом встановлення різдвяного містечка в центрі міста, сильний дощ і холод. Наступної ночі мітингувальників на Майдані розгромив Беркут. Однак люди продовжують чергувати і закликають усіх киян приєднуватись до них о 18:00. Заклик у всіх один - зробити все можливе для підписання угоди про співпрацю з Євросоюзом. У неділю, 24 листопада, опозиційні партії зібрали альтернативний Євромайдан - на Європейській площі. Його відмінність з мітингом на Майдані Незалежності - наявність партійних прапорів. У вівторок опозиція вирішила приєднатися до мітингувальників на Майдані, відмовившись для цього від партійних прапорів. У п'ятницю 29 листопада у Вільнюсі в рамках другого дня саміту Східного партнерства планували підписати угоду про асоціацію Україна-Європейський союз. Але президент Віктор Янукович не поставив свій автограф під жодним документом.

Теги: Київ , Євромайдан