У Маріїнці побили міліціонерів

Максим Опанасенко
29 листопада 2013р. 12:57

Окрім журналітсів "Громадського телебачення" Дмитра Гнапа та Якова Любчича, невідомі хлопці в спортивних костюмах побили біля Маріїнського парку і двох міліціонерів. Про це заявив Дмитро Гнап в ефірі "Громадського телебачення".

Каже - біля парку велика група "тітушок". На питання вони не відповідають, стоять колонами. "Їхні ватажки крикнули: "Вали их на землю, забирай камеру". Нападало близько 20-30. Решта 3-4 тисячі оточили нас и спостерігали", - заявив Гнап. Після нападу журналісти знайшли двох міліціонерів і попросили допомоги. Коли ті пішли розбиратися, молодики побили і правоохоронців. За словами журналіста, керівники міліції, до котрих довелося звертатися, ще й пригрозили своїм підлеглим звільненням, бо нібито була команда "не чіпати тітушок".

ЄвроМайдан почав збиратися в Києві у четвер, 21 листопада пізно ввечері. Кілька сотень невдоволених рішенням Уряду про зупинку роботи над підписанням угоди з Євросоюзом прийшли сюди висловити свій протест. Подібні "майдани" почали збиратися по всій країні. У п'ятницю, 22-го листопада мітингувальники продовжили своє перебування на Майдані Незалежності - попри намагання міської влади і правоохоронців витіснити їх звідси під приводом встановлення різдвяного містечка в центрі міста, сильний дощ і холод. Наступної ночі мітингувальників на Майдані розгромив Беркут. Однак люди продовжують чергувати і закликають усіх киян приєднуватись до них о 18:00. Заклик у всіх один - зробити все можливе для підписання угоди про співпрацю з Євросоюзом. У неділю, 24 листопада, опозиційні партії зібрали альтернативний Євромайдан - на Європейській площі. Його відмінність з мітингом на Майдані Незалежності - наявність партійних прапорів. У вівторок опозиція вирішила приєднатися до мітингувальників на Майдані, відмовившись для цього від партійних прапорів. У п'ятницю 29 листопада у Вільнюсі в рамках другого дня саміту Східного партнерства планували підписати угоду про асоціацію Україна-Європейський союз. Але президент Віктор Янукович не поставив свій автограф під жодним документом.