З команди Януковича почали йти люди

Максим Опанасенко
29 листопада 2013р. 15:10

Суддя Європейського суду у відставці професор Володимир Буткевич подав заяву про відставку і вийшов з Конституційної Асамблеї. Про це повідомляє прес-служба Харківської правозахисної групи.

Рішення Буткевича пояснюється політикою Уряду щодо зупинення роботи над підписанням угоди з Євросоюзом. "За законами України про основи зовнішньої політики і європейську інтеграцію питання зміни пріоритетів в зовнішній політиці є виключною компетенцією парламенту, а не уряду. Парламент жодних рішень щодо такої зміни не ухвалював, отже, дії уряду порушують Конституцію і закони України. Це грубе ігнорування засад правової системи, субординації правових актів" - йдеться в повідомленні.

Також у релізі правозахисників йдеться про те, що Голова Конституційної Асамблеї Леонід Кравчук та її секретар Марія Ставнійчук намагалися відмовити Буткевича від такого рішення, але безуспішно.

Для довідки. Окрім входження до групи розробників концепції нової Конституції України Володимир Буткевич очолював одну з семи комісій КА, яка готувала розділ Конституції про права людини та основоположні свободи.

 

Теги: Київ