Янукович побачив двері і вирішив повернутися потім

Максим Опанасенко
29 листопада 2013р. 15:24

Президент Віктор Янукович заявив, що Україна повернеться до розмови про підписання угоди з Євросоюзом згодом. Таку заяву Янукович зробив після Саміту "Східне партнерство" у Вільнюсі.

"Що стосується умов і вирішення тих проблемних питань, які на сьогодні є в Україні, їх, безумовно, потрібно обговорювати. Тому ми домовилися з керівництвом ЄК, що найближчим часом ми повернемося до розгляду цього питання на двосторонньому рівні" - заявив президент. Також він заявив, що "двері до Євросоюзу відкриті, що у нас є час, який ми маємо використати для пошуку відповіді, на яких умовах Україна може зробити наступний крок".

ЄвроМайдан почав збиратися в Києві у четвер, 21 листопада пізно ввечері. Кілька сотень невдоволених рішенням Уряду про зупинку роботи над підписанням угоди з Євросоюзом прийшли сюди висловити свій протест. Подібні "майдани" почали збиратися по всій країні. У п'ятницю, 22-го листопада мітингувальники продовжили своє перебування на Майдані Незалежності - попри намагання міської влади і правоохоронців витіснити їх звідси під приводом встановлення різдвяного містечка в центрі міста, сильний дощ і холод. Наступної ночі мітингувальників на Майдані розгромив Беркут. Однак люди продовжують чергувати і закликають усіх киян приєднуватись до них о 18:00. Заклик у всіх один - зробити все можливе для підписання угоди про співпрацю з Євросоюзом. У неділю, 24 листопада, опозиційні партії зібрали альтернативний Євромайдан - на Європейській площі. Його відмінність з мітингом на Майдані Незалежності - наявність партійних прапорів. У вівторок опозиція вирішила приєднатися до мітингувальників на Майдані, відмовившись для цього від партійних прапорів. У п'ятницю 29 листопада у Вільнюсі в рамках другого дня саміту Східного партнерства планували підписати угоду про асоціацію Україна-Європейський союз. Але президент Віктор Янукович свій автограф не поставив під жодним документом. Натомість, Партія регіонів зібрала свій мітинг на Європейській площі, де заявила - шлях України до Європи буде.

Теги: Київ