Мітинг регіоналів вже майже згорнувся

Максим Опанасенко
29 листопада 2013р. 15:37

Мітинг прихильників Партії регіонів на Європейській площі, організований нібито на підтримку євровибору України, вже майже згорнувся. Біля Українського дому зараз лишилося декілька сотень людей з прапорами регіоналів. 

Більша ж частина мітингарів, котрих ще вранці тут нарахували близько 15 тисяч, вже рушила в напрямку метро "Арсенальна". Туди їх, власне, і привезли з самого початку. Зовсім поруч - біля Маріїнського парку - продовжує знаходитися натовп з кількох тисяч молодиків у спортивному одязі. Протягом дня вони встигли скоїти напади на знімальні групи "Громадського телебачення", "5 каналу" та на міліціонерів.

Мітинг на ЄвроМайдані триває. О 19:00 тут мають оголосити наступний план дій.

У соціальних мережах вже лунають заклики до повалення влади президента Віктора Януковича.

ЄвроМайдан почав збиратися в Києві у четвер, 21 листопада пізно ввечері. Кілька сотень невдоволених рішенням Уряду про зупинку роботи над підписанням угоди з Євросоюзом прийшли сюди висловити свій протест. Подібні "майдани" почали збиратися по всій країні. У п'ятницю, 22-го листопада мітингувальники продовжили своє перебування на Майдані Незалежності - попри намагання міської влади і правоохоронців витіснити їх звідси під приводом встановлення різдвяного містечка в центрі міста, сильний дощ і холод. Наступної ночі мітингувальників на Майдані розгромив Беркут. Однак люди продовжують чергувати і закликають усіх киян приєднуватись до них о 18:00. Заклик у всіх один - зробити все можливе для підписання угоди про співпрацю з Євросоюзом. У неділю, 24 листопада, опозиційні партії зібрали альтернативний Євромайдан - на Європейській площі. Його відмінність з мітингом на Майдані Незалежності - наявність партійних прапорів. У вівторок опозиція вирішила приєднатися до мітингувальників на Майдані, відмовившись для цього від партійних прапорів. У п'ятницю 29 листопада у Вільнюсі в рамках другого дня саміту Східного партнерства планували підписати угоду про асоціацію Україна-Європейський союз. Але президент Віктор Янукович свій автограф не поставив під жодним документом. Натомість, Партія регіонів зібрала свій мітинг на Європейській площі, де заявила - шлях України до Європи буде.

Теги: Київ