Сотні людей з ЄвроМайдану зараз в Михайлівському

Максим Опанасенко
30 листопада 2013р. 11:24

Сотні людей з ЄвроМайдану зараз в Михайлівському

Сотні людей, котрих з особливою жорстокістю вночі з ЄвроМайдану розігнав "Беркут", зібралися в Михайлівському соборі. Серед них є і поранені.


 

Групи людей, переважно студентів, з інших міст, розшукують своїх друзів та знайомих, котрих загубили вночі під час розгону. Їхні телефони вимкнені, в міліції жодної інформації не дають.

Група нардепів намагають дізнатися про місце перебування зниклих людей. "Батьківщина" відкрила гарячі лінії для людей, чиї родичі були на Майдані. Ось вони - (066) 671 52 66,  (066) 671 52 74, (066) 671 52 50, (066) 680 40 82, (044) 527 78 23.     


Громадські активісти і служителі церкви вже організували збір продуктів і речей першої необхідності. Зараз тут можна погрітися чаєм і перекусити. Але провіант, стаканчики, теплі речі, питна вода дуже потрібні.

Поки що чіткого плану подальших дій немає. Як тільки стане щось відомо - ми дамо знати.

ЄвроМайдан почав збиратися в Києві у четвер, 21 листопада пізно ввечері. Кілька сотень невдоволених рішенням Уряду про зупинку роботи над підписанням угоди з Євросоюзом прийшли сюди висловити свій протест. Подібні "майдани" почали збиратися по всій країні. У п'ятницю, 22-го листопада мітингувальники продовжили своє перебування на Майдані Незалежності - попри намагання міської влади і правоохоронців витіснити їх звідси під приводом встановлення різдвяного містечка в центрі міста, сильний дощ і холод. Наступної ночі мітингувальників на Майдані розгромив Беркут. Однак люди продовжують чергувати і закликають усіх киян приєднуватись до них о 18:00. Заклик у всіх один - зробити все можливе для підписання угоди про співпрацю з Євросоюзом. У неділю, 24 листопада, опозиційні партії зібрали альтернативний Євромайдан - на Європейській площі. Його відмінність з мітингом на Майдані Незалежності - наявність партійних прапорів. У вівторок опозиція вирішила приєднатися до мітингувальників на Майдані, відмовившись для цього від партійних прапорів. У п'ятницю 29 листопада у Вільнюсі в рамках другого дня саміту Східного партнерства планували підписати угоду про асоціацію Україна-Європейський союз. Але президент Віктор Янукович не поставив свій автограф під жодним документом. Натомість, мітингарі з ЄвроМайдану прийняли резолюцію про підготовку до імпічменту президента. У відповідь, вночі, сотні бійців спецпідрозділів розігнали людей, що лишалися на Майдані Незалежності з особливою жорстокістю. Людей госпіталізували з пораненнями різної тяжкості, багатьох затримала міліція.

Теги: Київ , Євромайдан