Положинський також поїхав на Михайлівську

Ольга Бондаренко
30 листопада 2013р. 15:40

Лідер гурту "Тартак" Сашко Положинський написав у Facebook, що вирушив на Михайлівську площу та закликає, якщо не приєднуватись до мітингарів, то принаймні, агітувати людей.

"Не можу сидіти вдома і чекати до завтра - їду на Михайлівську. Не гарячкую і не готовий сліпо крушити все і вся. Вважаю, зараз важливо організовувати групи самозахисту, в яких люди знають одне одного і готові до взаємозахисту та взаємопідтримки. При нагоді, агітувати міліціонерів та беркутівців, які не брали участі в нічному побитті, виступати проти влади на боці народу", - повідомив Олександр. А потім додав: "Ще деякі думки. Якщо хтось не може всидіти вдома, але на площу з якихось міркувань не хоче, - агітуйте. Людей у вагонах метро, в інших людних місцях, водіїв на перехрестях. Не ходіть поодинці, а теж створюйте агітаційні групи, достатньо міцні, щоб вас не побили якісь казли. Закликайте не до масових заворушень, а до організованого спротиву. Тим, хто думає про захист і обладунки, але не має спеціальних, нагадую про варіант скотч+глянцевий журнал, на голову - дві шапки, між якими натрамбовано зіжмакані газети. Хто має друзів-родичів у війську та МНС - зверніться до них з проханням захищати народ".

Сотні людей стягуються на Михайлівську площу в Києві. Всі вони обурені і шоковані звірським розгоном активістів ЄвроМайдану вночі. "Зачистку" здійснювали бійці спецпідрозділів.

ЄвроМайдан почав збиратися в Києві у четвер, 21 листопада пізно ввечері. Кілька сотень невдоволених рішенням Уряду про зупинку роботи над підписанням угоди з Євросоюзом прийшли сюди висловити свій протест. Подібні "майдани" почали збиратися по всій країні. У п'ятницю, 22-го листопада мітингувальники продовжили своє перебування на Майдані Незалежності - попри намагання міської влади і правоохоронців витіснити їх звідси під приводом встановлення різдвяного містечка в центрі міста, сильний дощ і холод. Наступної ночі мітингувальників на Майдані розгромив Беркут. Однак люди продовжують чергувати і закликають усіх киян приєднуватись до них о 18:00. Заклик у всіх один - зробити все можливе для підписання угоди про співпрацю з Євросоюзом. У неділю, 24 листопада, опозиційні партії зібрали альтернативний Євромайдан - на Європейській площі. Його відмінність з мітингом на Майдані Незалежності - наявність партійних прапорів. У вівторок опозиція вирішила приєднатися до мітингувальників на Майдані, відмовившись для цього від партійних прапорів. У п'ятницю 29 листопада у Вільнюсі в рамках другого дня саміту Східного партнерства планували підписати угоду про асоціацію Україна-Європейський союз. Але президент Віктор Янукович не поставив свій автограф під жодним документом. Натомість, мітингарі з ЄвроМайдану прийняли резолюцію про підготовку до імпічменту президента. У відповідь, вночі, сотні бійців спецпідрозділів розігнали людей, що лишалися на Майдані Незалежності з особливою жорстокістю. Людей госпіталізували з пораненнями різної тяжкості, багатьох затримала міліція.