Українці в Кракові вийшли підтримати земляків

Христина Заник
30 листопада 2013р. 16:33

Українці в Кракові вийшли підтримати земляків

30 листопада о 11.30 понад 200 українців, що живуть у Кракові, вийшли на головну площу міста, щоб підтримати своїх активістів у Києві, які були жорстоко розігнані вночі в центрі Києва спецпідрозділами міліції.

«Сьогодні вночі сталася подія, яка нас шокувала. Десятки людей поранено та затримано. Ми хочемо підтримати наших братів та сестер, друзів, що вийшли на майдан в Києві і постраждали від жорстокості влади! Покажемо, що ми в цю хвилину з ними. Ми вийшли, щоб засудити насилля», - заявляють організатори.

Ще вчора акція планувалась з акцентом на підтримці євроінтеграційних прагнень України. Сьогодні зранку учасники прийшли з плакатами «Наше майбутнє – це Європа», «Україна - ЄС», але теж з’явились нові «Ми з вами». 

«Мій друг, який зараз в Києві, розповів, що заснув в Україні, а прокинувся в Білорусі. Так от ми віримо: Україна – не Білорусь!», - розповідає один з організаторів акції Андрій Кудряшов.

«Януковича – на мило!», - кричить натовп.

Крім українців біля пам’ятника Міцкевичу зібрались студенти україністики Ягеллонського університету.

«Нам не байдужа доля України. Ми слідкуємо за подіями і висловлюємо свою солідарність з українським народом, який зараз бореться з режимом влади», - зазначають вони.

Підтримати мітингувальників прийшли також польські політики євродепутат Ружа Тун (Róża Thun) та колишній міністр оборони (2007-2011) Богдан Кліч (Bogdan Klich).

«Хочу повторити відомі слова Валенси: «Без вільної України немає вільної Польщі». Зараз вони актуальні як ніколи. В понеділок я полечу в Брюсель і передам Європарламенту звернення українців щодо євроінтеграції. Місце України – серед вільних країн Європи», - зазначила депутат Європарламенту Ружа Тун.

Вночі з 29 на 30 листопада у Києві міліція по-звірячому розігнала євромайдан в центрі Києва. Десятки людей поранено, багатьох затримано.