Як писати заяву про побиття на Майдані (зразок)

Ольга Бондаренко
30 листопада 2013р. 17:27

Багато українців вночі потерпали від неправомірних дій правоохоронців, де ними було застосовано фізичну силу. Якщо ви або ваші знайомі також опинились серед постраждалих - не зайвим буде написати відповідну заяву, аби захистити себе юридично.

ЗРАЗОК ЗАЯВИ ПРО ЗЛОЧИН

 
У ніч з 29.11.2013 на 30.11.2013 я перебував (ла) на площі Майдан Незалежності.
Приблизно одразу після 4 години ранку 30 листопада 2013 року до мене було застосовано заходи фізичного насильства зі сторони представників правоохор
онних органів, які прибули на територію площі Майдан Незалежності. За зовнішніми ознаками працівники правоохоронних органів були співробітниками підрозділу спеціального призначення «Беркут».
Вважаю, що в даному випадку дії осіб, що застосували до мене заходи фізичного впливу, слід кваліфікувати за статтею 365 КК України «Перевищення влади або службових повноважень» з огляду на таке.
Об’єктивною стороною злочину, що передбачений статтею 365 КК України, є «Перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення службовою особою дій, які явно виходять за межі наданих їй прав чи повноважень, якщо вони завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам, інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам, інтересам юридичних осіб».
При цьому статтею 12 Закону України «Про міліцію встановлено: 
«Застосуванню сили, спеціальних засобів і вогнепальної зброї повинно передувати попередження про намір їх використання, якщо дозволяють обставини. Без попередження фізична сила, спеціальні засоби і зброя можуть застосовуватися, якщо виникла безпосередня загроза життю або здоров'ю громадян чи працівників міліції. 
Забороняється застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби і вогнепальну зброю до жінок з явними ознаками вагітності, осіб похилого віку або з вираженими ознаками інвалідності та малолітніх, крім випадків вчинення ними групового нападу, що загрожує життю і здоров'ю людей, працівників міліції, або збройного нападу чи збройного опору. 
У разі неможливості уникнути застосування сили вона не повинна перевищувати міри, необхідної для виконання покладених на міліцію обов'язків і має зводитись до мінімуму можливості завдання шкоди здоров'ю правопорушників та інших громадян. При завданні шкоди міліція забезпечує подання необхідної допомоги потерпілим в найкоротший строк.»
В даному випадку застосуванню насильства щодо заявника не передувало виникнення будь-якої загрози працівникам міліції, які застосовували фізичну силу щодо заявника, будь-який груповий напад та/або збройний опір щодо працівників міліції не здійснювався .
Таким чином, застосування заходів фізичного впливу щодо заявника явно виходили за межі повноважень працівників міліції (підрозділу спеціального призначення «Беркут»), які застосовували силу щодо заявника.
Зазначені вище події можуть бути підтверджені записами відео спостереження відеокамер, що оточують площу Майдан Незалежності у м.Києві та свідченнями осіб, що були поряд.
Суб’єктом злочину в даному випадку є, ймовірно, працівники міліції (підрозділу спеціального призначення «Беркут»), або іншого органу, особи яких потрібно встановити, які застосовували силу щодо заявника, які відповідно до статті 12 Закону України “Про міліцію” наділені функціями за спеціальним розпорядженням (наказом керівництва щодо застосування сили щодо осіб, які перебували на площі Майдан Незалежності у м.Києві) та наділені в силу Закону України «Про міліцію» організаційно-розпорядчими функціями щодо підтримання громадського порядку.
Суб’єктивною стороною в даному випадку є прямий умисел, оскільки дані працівники правоохоронних органів усвідомлювали злочинний характер своїх дій, оскільки, очевидно, що вони ознайомлені з власними правами і обов’язками.
Об’єктом злочину в даному випадку є суспільні відносини у сфері службової діяльності працівників міліції. 
На підставі викладеного, керуючись статтею 214 КК України,
ПРОШУ
1) Відкрити кримінальне провадження за моєю заявою;
2) Внести дані про описаний вище злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань;
3) Повідомити мене про внесення даних про злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань на адресу, що зазначена вище у цій заяві;
4) Визнати мене потерпілим в межах кримінального провадження, відкритого за моєю заявою;
5) Винести Постанову про проведення судово-медичної експертизи з приводу степеню тяжкості нанесених мені фізичних травм;
6) Терміново видати мені направлення на судово-медичну експертизу на предмет встановлення локазіації та ступеню тяжкості нанесених мені травм;
7) Внести на розгляд слідчого судді клопотання про надання згоди на доступ до камер відео спостереження, які здійснюють спостереження за площею Майдан Незалежності у м.Києві з метою ознайомлення (виїмки) даних відео зйомки подій, що описані вище.

 

ЄвроМайдан почав збиратися в Києві 21-го листопада. Кілька сотень невдоволених рішенням Уряду про зупинку роботи над підписанням угоди з Євросоюзом прийшли висловити свій протест. 22-го листопада мітингувальники продовжили своє перебування на Майдані Незалежності - попри намагання міської влади і правоохоронців витіснити їх звідси під приводом встановлення різдвяного містечка в центрі міста, сильний дощ і холод. Заклик у всіх один - зробити все можливе для підписання угоди про співпрацю з Євросоюзом. У п'ятницю 29 листопада у Вільнюсі в рамках другого дня саміту Східного партнерства планували підписати угоду про асоціацію Україна-Європейський союз. Але президент Віктор Янукович не поставив свій автограф під жодним документом. Натомість, мітингарі з ЄвроМайдану прийняли резолюцію про підготовку до імпічменту президента. У відповідь, вночі, сотні бійців спецпідрозділів розігнали людей, що лишалися на Майдані Незалежності з особливою жорстокістю. Людей госпіталізували з пораненнями різної тяжкості, багатьох затримала міліція. Обурені люди почали збиратися на Михайлівській площі аби зрозуміти - що робити далі. В обід 30-го листопаду на площу вийшло кілька тисяч людей.