Студентство закликає у неділю вийти на віче

Ольга Бондаренко
30 листопада 2013р. 21:36

Загальноукраїнська координаційна рада студентів, що протестують, оприлюднила заяву, в якій молодь закликають 1 грудня, у неділю, вийти на віче в парку Шевченка. 

Загальний збір відбудеться о 12:00 біля пам'ятника Шевченка. Повний текст заяви наводимо нижче.

"Українці! Вчора з трибуни майдану ми закликали владу гарантувати безпеку студентам, які не побоялися брати участь у страйках протягом тижня. Цієї ночі нам дали чітко зрозуміти, що нашу молодь готові калічити просто через розбіжності її мирних поглядів з поглядами влади. Увесь ранок ми провели, дізнаючись долю наших друзів, близьких та колег. Ми так само, як і ви, розлючені і засуджуємо нахабність, яку собі дозволив "Беркут". Але ще раз закликаємо вас не йти шляхом насилля. Нинішню ситуацію можна змінити лише якщо ми усі будемо діяти виважено і організовано. Ми ведемо перемовини з усіма учасниками політичного протесту і маємо чіткий план дій. Першим кроком є проведення загальноукраїнського віче! Закликаємо усіх: прийдіть разом зі своїми батьками, друзями, знайомими о 12.00 до парку Шевченка. Ми будемо там насамперед як свідомі громадяни, що хочуть жити у своїй країні без страху перед владою, і лише потім як студенти. Прийди і Ти!".

Контактні телефони прес-служби загальноукраїнської ради студентів: Софія - +380935804924Ольга - +380965308457.

ЄвроМайдан почав збиратися в Києві у четвер, 21 листопада пізно ввечері. Кілька сотень невдоволених рішенням Уряду про зупинку роботи над підписанням угоди з Євросоюзом прийшли сюди висловити свій протест. Подібні "майдани" почали збиратися по всій країні. У п'ятницю, 22-го листопада мітингувальники продовжили своє перебування на Майдані Незалежності - попри намагання міської влади і правоохоронців витіснити їх звідси під приводом встановлення різдвяного містечка в центрі міста, сильний дощ і холод. Наступної ночі мітингувальників на Майдані розгромив Беркут. Однак люди продовжують чергувати і закликають усіх киян приєднуватись до них о 18:00. Заклик у всіх один - зробити все можливе для підписання угоди про співпрацю з Євросоюзом. У неділю, 24 листопада, опозиційні партії зібрали альтернативний Євромайдан - на Європейській площі. Його відмінність з мітингом на Майдані Незалежності - наявність партійних прапорів. У вівторок опозиція вирішила приєднатися до мітингувальників на Майдані, відмовившись для цього від партійних прапорів. У п'ятницю 29 листопада у Вільнюсі в рамках другого дня саміту Східного партнерства планували підписати угоду про асоціацію Україна-Європейський союз. Але президент Віктор Янукович не поставив свій автограф під жодним документом. Натомість, мітингарі з ЄвроМайдану прийняли резолюцію про підготовку до імпічменту президента. У відповідь, вночі, сотні бійців спецпідрозділів розігнали людей, що лишалися на Майдані Незалежності з особливою жорстокістю. Людей госпіталізували з пораненнями різної тяжкості, багатьох затримала міліція. Обурені люди почали збиратися на Михайлівській площі аби зрозуміти - що робити далі. Зараз на площі кілька тисяч людей.

 

Теги: Київ