Суд заборонив мітинги на Майдані до 7 січня

Ольга Бондаренко
1 грудня 2013р. 9:48

Суд заборонив мітинги на Майдані до 7 січня

Окружний адмінсуд заборонив проводити мітинги на Майдані Незалежності, Європейській площі, вулиці Банковій, Грушевського, Богомольця, в парку "Хрещатий". Те саме суд заборонив конкретно "Батьківщині", УДАРу та правозахисникам Володимиру Чемерису, Євгенії Закревській, Михайлу Каменєву і Михайлу Лебедю, який і виклав скан рішення у мережу.

Правозахисник Михайло Лебедь прокоментував цей судовий процес наступним чином: "Ну і невеличкий суто політичний коментар - суд був фарсом. Суддя майже повністю задовольнив позовні вимоги КМДА, підтримані ГУ МВС в м.Києві. Тобто по суті правозахисники виграли не багато. Хоча все ж добре, що українські телеканали увесь цей фарс зафіксували - маю надію, що телеглядачі переконаються на власні очі в усьому тому лицемірстві і підконтрольності судової гілки влади безпосередньо Банковій".

Напередодні, Київська міська державна адміністрація звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з проханням заборонити проведення масових акцій на Майдані Незалежності, Європейській площі, а також біля центральних органів державної влади у період з 1 грудня до 7 січня. У КМДА наголошують, що не зверталися до суду з проханням обмежити проведення мирних масовий акцій на інших вулицях та площах столиці, у тому числі на території парку Шевченка, Михайлівській та Софійській площах. Звернення до суду з проханням заборонити акції на Майдані Незалежності та Європейській площі пов’язане з необхідністю продовжити роботи зі встановлення новорічної ялинки та підготовку до встановлення Новорічно-різдвяного селища.

ЄвроМайдан почав збиратися в Києві у четвер, 21 листопада пізно ввечері. Кілька сотень невдоволених рішенням Уряду про зупинку роботи над підписанням угоди з Євросоюзом прийшли сюди висловити свій протест. Подібні "майдани" почали збиратися по всій країні. У п'ятницю, 22-го листопада мітингувальники продовжили своє перебування на Майдані Незалежності - попри намагання міської влади і правоохоронців витіснити їх звідси під приводом встановлення різдвяного містечка в центрі міста, сильний дощ і холод. Наступної ночі мітингувальників на Майдані розгромив Беркут. Однак люди продовжують чергувати і закликають усіх киян приєднуватись до них о 18:00. Заклик у всіх один - зробити все можливе для підписання угоди про співпрацю з Євросоюзом. У неділю, 24 листопада, опозиційні партії зібрали альтернативний Євромайдан - на Європейській площі. Його відмінність з мітингом на Майдані Незалежності - наявність партійних прапорів. У вівторок опозиція вирішила приєднатися до мітингувальників на Майдані, відмовившись для цього від партійних прапорів. У п'ятницю 29 листопада у Вільнюсі в рамках другого дня саміту Східного партнерства планували підписати угоду про асоціацію Україна-Європейський союз. Але президент Віктор Янукович не поставив свій автограф під жодним документом. Натомість, мітингарі з ЄвроМайдану прийняли резолюцію про підготовку до імпічменту президента. У відповідь, вночі, .сотні бійців спецпідрозділів розігнали людей, що лишалися на Майдані Незалежності з особливою жорстокістю Людей госпіталізували з пораненнями різної тяжкості, багатьох затримала міліція. Обурені люди почали збиратися на Михайлівській площі аби зрозуміти - що робити далі. Зараз на площі тисячі людей.