Лікар: кровоточать ясна – перевіртесь на гепатит

Маша Землянська
3 березеня 2011р. 11:37

Кровоточиві ясна, важкість у шлунку, постійна втома, а якщо до цього ще й були операції чи Ви робили собі тату – це чи не єдині симптоми хворої печінки.

Кому варто зробити тест на гепатит вкотре нагадує доктор медичних наук, інфекціоніст Лариса Мороз. Відео з порадами та рекомендаціями лікарки для «новачків» записали активісти громадської організації «Гепатит С. Узнай сам-расскажи другим».

«На основі яких симптомів підозрювати гепатит? По-перше, якщо протягом життя були оперативні втручання, донорство, наявність тату і якісь стоматологічні маніпуляції і до цього приєднуються почуття перевтоми, важкості у животі, кровоточивість ясен та кровотечі з носу – усе це має підштовхнути Вас пройти перевірку на наявність антитіл до гепатиту», - розказує в одному з відео Мороз.

Взагалі серія складається з п’яти міні-інтерв’ю, в яких лікар розказує що таке гепатит, як його діагностувати та лікувати, що робити, щоб не захворіти на нього, а також як жити далі, якщо вберегтися так і не вдалося.

Раніше «Свідомо» дізналося, що наразі гепатит, лікування якого по кишені далеко не кожному – бо коштує близько 17 тисяч гривень, безкоштовно лікують тільки тим, хто ще й хворий на СНІД. Усім іншим – залишається шукати грошей самим або чекати на відмову печінки. Бо окремої державної програми з подолання цього вірусу у нас немає – а відтак з бюджету на його лікування ані копійки не виділяється.

І це при тому, що ситуацію обіцяли зміни ще торік. Тоді ж у Міністерстві охорони  здоров’я навіть підготував держпрограму з профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів, але на цьому все і закінчилося. Ані статистики, ані профілактики в Україні так і не ведуть. А тепер, як раніше дізналося «Свідомо» у МОЗі ще й хочуть змінити календар обов’язкових щеплень - прибрати вакцину проти гемофільної або ХІБ-інфекції, яка викликає менінгіт та пневмонію у дітей, та проти гепатиту В.