Як виглядає Майдан після першого повстання

Ольга Бондаренко
2 грудня 2013р. 3:16

Вранці на Майдан Незалежності вийшли сотні тисяч українців з різних регіонів. Обурені звірячим розгоном ЄвроМайдану минулої п'ятниці, вони об'єдналися тепер за нову ідею - відставку президента Віктора Януковича. За що і поплатилися - під будівлею Адміністрації президента на вулиці Банковій мітингарів почав жорстоко розганяти "Беркут". У сутичках постаждали десятки людей, зокрема, журналісти. Страйкарі захопили будівлю Київської міськдержадміністрації та Будинок профспілок, які тримають до цього часу. На самому Майдані Незалежності, тим часом, продовжується мирна акція протесту.

"Свідомо" спробувало дізнатись, як зустрічає свою першу ніч після повстання Майдан та Хрещатик. Ми зазирнули до захоплених будівель, сходили на місце розгону людей на Банкову та безпосередньо на мітинг.

Найперше, на що звертаємо увагу - люди насправді налякані попередніми брутальними діями силовиків та готуються стримувати можливі атаки: по периметру Майдану встановили металеві щити.


 


 

Прямуємо на Банкову. Сліди розгону мітингувальників - всюди. По-перше, досі відчувається запах газу. По-друге, на дорогах - поламана бруківка та бите скло. По-третє, подекуди на асфальті сліди крові, якісь загублені речі, на кшталт рукавичок чи масок на обличчя, багато бруду. Близько 30 людей постійно знаодяться тут, також встановили металеву огорожу та чекають на подільші дії бійців. Дехто намагається підходити до них та розмовляти, мовляв, ви не проти тих воюєте.


 


 У Будівлі Київської міськдержадміністрації взагалі своя атмосфера. На вході до адмінбудівлі хлопець у гучномовець скандує вже добре знайомі гасла ЄвроМайдану. Люди підтримують та з інтересом йдуть всередину: "Хоч подивимось, які вони, царські хороми", - говорить один чоловік іншому на вході. Пропускають тут всіх і всюди, окрім поверхів, вище другого - там знаходяться кабінети держслужбовців, тож входи туди охороняють хлопці з закритими обличчями. Тут розливають чай, годують та готують медикаменти аби надавати допомогу постраждалим під час сутичок із правоохоронцями. У Будинку профспілок, на відміну від будівлі КМДА - нічого не ламали і не трощили. Люди зігріваються чаєм, спілкуються, набираються сил. Про те, що будівля захоплена страйкарями, тут нагадують лише плакати із закликами: "Зека геть!" та велика кількість мітингарів, що втомлені лежать прямо у коридорах, з карематами та рюкзаками.

Далі буде...