Як Майдан барикадувався вночі (фото, відео)

Максим Опанасенко
2 грудня 2013р. 10:24

Як Майдан барикадувався вночі (фото, відео)

Близько тисячі учасників мітингу на Майдані Незалежності, котрі лишилися тут ночувати з неділі на понеділок, взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку правоохоронців

 

 

Двометрові "стіни" виросли з усіх боків - на Хрещатику, Інститутській, Городецького, на самому Майдані. Біля укріплень постійно чергують хлопці та чоловіки з палицями і сталевими трубами. Також центр міста постійно патрулюють добровольці - пішки і на автівках. Вони, у випадку чого, мають попередити мітингувальників про великі скупчення бійців спецпідрозділів або іншу небезпеку.


Основна мета "нічних" мітингувальників - "не віддати" Майдан Незалежності, звідки у неділю вранці і стартувала масова акція протесту українців і опозиційних партій. Вона продовжується і зараз. За задумом опозиції, люди взялися мирно блокувати роботу центральних органів влади, зокрема - будинку Уряду. Також вже відсьогодні має розпочатися загальнонаціональний страйк.


Вранці близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000) вийшли на Майдан Незалежності. Обурені звірячим розгоном мирного ЄвроМайдану у суботу, 30 листопада, люди вимагають вже не лише євроінтеграції України, але й відставки президента і Уряду. У понеділок, за планом, опозиційних партій, має розпочатися всеукраїнський страйк, а мітингарі повинні взятися блокувати будівлю Уряду і Адміністрацію президенда. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. Зараз тут більш-менш спокійно, проте тут чергує кількасот правоохоронців.