Донецька міськрада підтримала курс Януковича

Маша Землянська
2 грудня 2013р. 15:35

2 грудня відбулося засідання позачергової сесії Донецької міської ради VI скликання. У ході сесії депутати розглянули питання щодо ситуації, що склалася в країні і прийняли звернення до жителів України, Президенту України та Уряду України:

«Шановні співгромадяни!

Депутати Донецької міської ради стривожені ситуацією, що склалася в Україні. У зв'язку з цим, ми підтримуємо доручення Президента України об'єктивно і всебічно розібратися в причинах виникнення інциденту, що стався в ніч з 29 на 30 листопада 2013 року, і виявити всіх осіб, які причетні до даних подій.

Водночас, лідери опозиції і інші політичні сили провокують наших співгромадян на страйки, захоплення державних установ, безлад і хаос, що призводить і вже призвело до дестабілізації роботи державної влади, органів місцевого самоврядування та підприємств. Вони закликають до «повної зміни влади в Україні», розвалу економіки країни.

Для Донецька це особливо тривожно, так як в нашому регіоні переважають підприємства безперервного циклу роботи. Донбас - це великий промисловий потенціал, дестабілізація якого призведе до повної зупинки соціальних виплат, скорочення заробітної плати. Наслідком невиправданих дій може стати втрата тисяч робочих місць для наших жителів і жителів України.

У зв'язку з цим, ми, депутати міської ради, вважаємо за необхідне:

1. Підтримати курс Президента України, спрямований на стабілізацію зовнішньополітичної обстановки, економічної ситуації та об'єктивний розгляд обставин інциденту, який стався в ніч з 29-го на 30-е листопада 2013 року.

2. Не допускати блокування та дестабілізацію роботи органів державної влади та місцевого самоврядування; органам внутрішніх справ і прокуратури забезпечити дотримання правопорядку та законності на території України.

3. Не допускати участі посадових осіб інших держав в акціях, мітингах протесту, що проводяться на території України.

4. Звернутися до засобів масової інформації з вимогою об'єктивного і всебічного висвітлення відбуваються в країні.

Ми категорично проти дій, які можуть призвести до державного перевороту».\

ЄвроМайдан почав збиратися в Києві у четвер, 21 листопада пізно ввечері. Кілька сотень невдоволених рішенням Уряду про зупинку роботи над підписанням угоди з Євросоюзом прийшли сюди висловити свій протест. Подібні "майдани" почали збиратися по всій країні. У п'ятницю, 22-го листопада мітингувальники продовжили своє перебування на Майдані Незалежності - попри намагання міської влади і правоохоронців витіснити їх звідси під приводом встановлення різдвяного містечка в центрі міста, сильний дощ і холод. Наступної ночі мітингувальників на Майдані розгромив Беркут. Однак люди продовжують чергувати і закликають усіх киян приєднуватись до них о 18:00. Заклик у всіх один - зробити все можливе для підписання угоди про співпрацю з Євросоюзом. У неділю, 24 листопада, опозиційні партії зібрали альтернативний Євромайдан - на Європейській площі. Його відмінність з мітингом на Майдані Незалежності - наявність партійних прапорів. У вівторок опозиція вирішила приєднатися до мітингувальників на Майдані, відмовившись для цього від партійних прапорів. У п'ятницю 29 листопада у Вільнюсі в рамках другого дня саміту Східного партнерства планували підписати угоду про асоціацію Україна-Європейський союз. Але президент Віктор Янукович не поставив свій автограф під жодним документом. Натомість, мітингарі з ЄвроМайдану прийняли резолюцію про підготовку до імпічменту президента. У відповідь, вночі, сотні бійців спецпідрозділів розігнали людей, що лишалися на Майдані Незалежності з особливою жорстокістю. Людей госпіталізували з пораненнями різної тяжкості, багатьох затримала міліція.

Теги: Євромайдан , Київ