Виселена Київрада підтримує мітингарів з Майдану

Максим Опанасенко
2 грудня 2013р. 20:59

Київська міська рада засудила дії бійців "Беркуту" під час розгону ЄвроМайдану у суботу, 30 листопада. Про це йдеться в релізі прес-служби Київради.

"Ми підтримуємо прагнення українського народу до євроінтеграції та вбачаємо у цьому майбутнє України. Разом з цим ми  глибоко стурбовані та занепокоєні подіями, які останніми днями відбуваються у Києві. Засуджуємо неправомірні силові дії правоохоронних органів, що мали місце на майдані Незалежності у ніч з п’ятниці на суботу. Безумовно, визнаючи право громадян на мирні зібрання, вважаємо, що задля  збереження спокою у Києві та нормального функціонування міста, такі зібрання мають проходити у мирному руслі та з дотриманням вимог законодавства" - йдеться в повідомленні.

Київрадівці закликали правоохоронців і мітингувальників обійтися без силових протистоянь. Бо шлях до Європи, на думку чиновників, можливий лише через мирні шляхи.

Нагадаємо, що будівля київської мерії з неділі, 1 грудня, знаходиться під контролем групи громадських активістів, котрі влаштували тут революційний штаб.

На Михайлівській площі та Майдані Незлежності продовжують мітингувати за відставку президента Віктора Януковича та Уряду. Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. Вранці розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президенда. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. Зараз тут більш-менш спокійно, проте тут чергує кількасот правоохоронців. Вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків.